Allmedica
Aktualności
Czwartek, 21 sierpnia 2014 20:39

W Jaworniku na "zakopiance" powstaje kładka dla pieszych

Stalowa konstrukcja kładki dla pieszych budowanej w Jaworniku (gmina Myślenice) na drodze krajowej nr 7, czyli na "zakopiance" jest już gotowa. Teraz trwają roboty zbrojeniowe przed betonowaniem schodów. Kładka zostanie oddana do dyspozycji pieszych w lutym przyszłego roku.
Zamontowana konstrukcja stalowa kładki w Jaworniku ma nietypowy kształt, który wyróżnia ją na tle podobnych obiektów w kraju. Kładka ma 57, 15 m długości całkowitej i szerokość 9,44m. Budowa realizowana jest zgodnie z założonym harmonogramem.

Kładka w Jaworniku zlokalizowana jest w pobliżu skrzyżowania Zakopianki z drogą wojewódzką. Jej budowa była bardzo oczekiwana. Ze względu na bardzo duże natężenie ruchu w tym miejscu mieszkańcy mają ogromne kłopoty z przedostaniem się na drugą stronę tej trasy. kłopoty Inwestycja zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo na drodze w tym rejonie. .

Oprócz budowy kładki inwestycja obejmuje: budowę dojść do kładki wraz z poboczami, budowę odwodnienia liniowego, budowę drogi dojazdowej, budowę kanalizacji deszczowej, budowę sieci elektroenergetycznej, przebudowę sieci elektroenergetycznej napowietrznej, przebudowę sieci teletechnicznej, przebudowę sieci wodociągowej, przebudowę sieci gazowej średniego ciśnienia.

Inwestycja ruszyła się w drugiej połowie grudnia ubiegłego roku i ma trwać 14 miesięcy. Współfinansowana jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko. Jej koszt wynosi ponad 7mln. 500 tys. zł., a wartość dofinansowania unijnego wynosi ponad 4miliony 700 tys. zł. Kładkę wykonuje firma Remost S.C. z Czernichowa.

opr.s/

źródło: www.kladkajawornikdk7.pl

Extra Trapez
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Intermed
Najczęściej czytane
Reklama
Bike
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl