Aktualności
Poniedziałek, 29 sierpnia 2016 22:37

W Barcicach nad Popradem odbywał się 4 Pannonica Folk Festiwal (zdjęcia)

Bałkany w najlepszym wydaniu zagościły w Beskidzie Sądeckim. Były zagraniczne gwiazdy i czołówka polskiego etno, grająca nuty z Południa Europy. A w tle szum malowniczego Popradu.
Festiwal Folkowy "Pannonica" w Barcicach to impreza, która ma już swoje wierne grono bywalców. Nazwa festiwalu wywodzi się z prowincji rzymskiej – Panonii, która rozpościerała się na terenach części Węgier, Serbii, Chorwacji, Słowenii, Bośni i Hercegowiny oraz Słowacji. Stamtąd, przez Beskid Sądecki, biegły trasy wędrówek ludów i karawan kupieckich aż na północ Europy. Ten element różnorodności i wielokulturowości podkreślają też organizatorzy Pannonica Folk Festival - Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari w Starym Sączu.

Na miejsce imprezy wybrano malowniczą łąkę nad Popradem we wsi Barcice pod Starym Sączem, na której budowane jest miasteczko festiwalowe, łącznie z polem namiotowym.

W trakcie festiwalu wystąpiły największe gwiazdy muzyki folk, bałkańskie orkiestry dęte, mistrzowie trąbki, cygańskie zespoły, a do tego klubowe brzmienia w jednym miejscu.

Na scenie wystąpili artyści z Polski, Serbii, Węgier, Rumunii, Słowacji, Mecedonii i Czech - miedzy innymi: Dejan Petrovića – legenda festiwalu w Guczy, Mahala Rai Banda, Zespoły Parno Graszt z Węgier i Terne Chave, Dzambo Agusevi Orkestar. A polskie akcenty to Dikanda, Chudoba i Sharena, a klubowe brzmienia zapewnił Balkanscream.

Oprócz świetnych koncertów, organizatorzy przygotowali mnóstwo innych atrakcji, takich jak warsztaty, wycieczki, gry terenowe czy biesiady. Na wszystkich, którzy poczują niedosyt muzyki, będzie czekać bałkańska potańcówka, tzw. GuczoDisco w stodole. Natomiast dla kinomaniaków został przewidziany nocny pokaz filmów o Bałkanach. O odpowiednie nawodnienie uczestników podczas wszystkich atrakcji zadbała naturalna woda mineralna Piwniczanka – sponsor festiwalu.

Tomasz Cichocki i materiały prasowe Festiwalu
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl