Golemo
Aktualności
Piątek, 2 września 2016 12:22

Uwaga na oszustów

W południowej części Małopolski uaktywnili się oszuści wyłudzający od osób starszych pieniądze tzw. metodą na wnuczka.
Ostrzeżenie przez oszustami wydała Komenda Powiatowa Policji w Zakopanem. - Dzielnicowi w swoich rejonach służbowych będą starali się dotrzeć do jak największej liczby osób, narażonych na taki rodzaj oszustwa - informuje mł. asp. Krzysztof Waksmundzki, rzecznik KPP w Zakopanem. - Policjanci informują i przestrzegają, jak nie wpaść w sieć szajki organizującej proceder i nie dać się złowić metodą na wnuczka, lub inną wykorzystującą podobny mechanizm działania sprawców. W przestępczym procederze coraz częściej wykorzystują oni autorytet osób zaufania publicznego, podają się za księdza, policjanta, pracownika pomocy społecznej, funkcjonariusza CBŚ, prokuratora itp. Zdarza się, że proszą o pomoc w rzekomo prowadzonej akcji policyjnej, nakłaniając seniora do przekazania pieniędzy.

Do współpracy w programie policjanci pozyskują partnerów w postaci pracowników banków oraz kantorów, którzy nierzadko mogą przyczynić się do uratowania oszczędności całego życia osób, które padły ofiarami oszustów.

W celu uzyskania dodatkowych informacji zachęcamy do kontaktu z dzielnicowymi odpowiedzialnymi za program tj. mł. asp. Dawid Rapta tel. 668 677 639, mł. asp. Paweł Śmiech tel. 668 678 357 oraz st. sierż. Grzegorz Wielkiewicz tel. 668 690 641.

źródło: KPP Zakopane

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
cross
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl