Aktualności
Czwartek, 13 czerwca 2013 23:04

Tuchowski szpital z certyfikatem

Stosowanie nowoczesnych procedur leczniczych, wysoki poziom usług i zapewnienie poprawy jakości oraz bezpieczeństwa pacjentów. O tym świadczy przyznanie Centrum Zdrowia Tuchów akredytacji Ministerstwa Zdrowia. Taki certyfikat jest najszerzej sprawdzoną i najskuteczniejszą zewnętrzną metodą zapewnienia wysokiej jakości świadczeń zdrowotnych.
Na podkreślenie zasługuje wynik osiągnięty podczas procedury akredytacji. Według komisji, która sprawdzała wymogi ponad dwustu standardów tuchowski szpital spełnia je w 83 %. Daje to placówce miejsce w trzeciej dziesiątce wśród ponad 120 szpitali w Polsce, którym dotychczas udało się uzyskać akredytację. W Małopolsce aktualnie certyfikat taki posiada 11 placówek, najwięcej z nich zlokalizowanych jest w Krakowie.

Jak mówi zastępca dyrektora do spraw lecznictwa CZT Dorota Jakus-Stoga placówka systematycznie inwestuje w modernizację infrastruktury, dokonywane są zakupy sprzętu medycznego. Nie bez znaczenia są także prowadzone cały czas szkolenia personelu. - Aby osiągnąć ten wynik trzeba było zaangażowania właściwie wszystkich pracowników – dodaje prezes.

- Podczas naszej wizyty widzieliśmy państwa pracę i wysiłek włożony w poprawę funkcjonowania placówki - tak trzydniową akredytację podsumowała Barbara Kutryba - przewodnicząca zespołu akredytacyjnego. Obok wizytacji pomieszczeń placówki, goście wnikliwie przeglądali też dokumentację medyczną. Oceny dokonywano także na podstawie bezpośredniej obserwacji świadczeń zdrowotnych, podczas wizyt w poszczególnych oddziałach. Podstawą dla niej były ponadto rozmowy z personelem i pacjentami. Kilka godzin zajęły spotkania z członkami Komitetu Jakości i Zespołu Kontroli Zakażeń. Istotnym elementem były spotkania z kadrą zarządzającą, organizowane w celu uzyskania pełniejszych informacji. Zakończeniem przeglądu placówki przez zespół niezależnych ekspertów po dokonaniu oceny było sporządzenie raportu. W rezultacie szpital uzyskał pełną akredytację, udzieloną przez Ministra Zdrowia na okres trzech lat.

- Co prawda zdobycie certyfikatu nie oznacza bezpośrednich korzyści finansowych, ale ufam, że doprowadzi do zwiększenia konkurencyjności naszej placówki. Pamiętamy jednak, że certyfikat przyznawany jest na pewien czas, a ostatecznej oceny jakości naszych świadczeń dokonują pacjenci. Na ich satysfakcję składa się nie tylko skuteczność leczenia, ale też szereg innych czynników, począwszy od zachowania pracowników, atmosfery panującej w szpitalu, aż do możliwości spełniania indywidualnych wymagań – podsumowuje prezes Centrum Zdrowia Tuchów Tomasz Olszówka.

źródło: CENTRUM ZDROWIA TUCHÓW Sp. z o.o.

WSB
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
WSB
Najczęściej czytane
Reklama
Chlebek
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl