Allestetis
Aktualności
Piątek, 5 sierpnia 2016 18:13

Tuchów zaprasza na wino

Jest najszlachetniejsze wśród napojów, najsmaczniejsze wśród lekarstw i najprzyjemniejsze wśród pokarmów. Tak grecki myśliciel Plutarchos określał wino. Jego festiwal w najbliższy weekend zaplanowano w Tuchowie.
Według organizatorów będzie to największe wydarzenie roku w branży winiarskiej. Zabezpieczenie medyczne imprezy zapewni Centrum Zdrowia Tuchów.Wino jest napojem, posiadającym nie tylko walory smakowe, ale także właściwości zdrowotne. Dotyczy to głownie wina czerwonego. Jest w nim dziesięć razy więcej antyoksydantów niż w białym. Związki te zwalczają wolne rodniki, odpowiedzialne za starzenie się komórek. - Czerwone wino z powodu obecności polifenoli i taniny, które hamują utlenianie złego cholesterolu LDL posiada właściwości przeciwzakrzepowe i rozszerzające naczynia krwionośne – mówi prof. Paulin Moszczyński, ekspert Akademii Pacjenta Centrum Zdrowia Tuchów.Specjalista poleca lampkę wina do posiłku w profilaktyce nadciśnienia tętniczego. Warto dodać, że wino obfituje też w potas, magnez i wapń. Nie można jednak zapominać, że zbyt duża ilość trunku oznacza nasilanie refluksu żołądkowo-przełykowego i innych dolegliwości trawiennych. Goście imprezy powinni o tym pamiętać, ponieważ okazji do degustacji na pewno nie zabraknie.Udział w I Międzynarodowym Festiwalu Wina i Międzynarodowym Konkursie Win zapowiedziało prawie 40 przedstawicieli winnic, producentów sprzętu, maszyn i akcesoriów winiarskich. W programie imprezy znalazło się przybliżenie tajników uprawy winorośli i produkcji wina.Nie zabraknie okazji do wymiany wiedzy, doświadczeń i wskazówek. Winiarze będą się dzielić swoją wiedzą. Można się będzie od nich dowiedzieć, jak założyć winnicę, pielęgnować ją i wyprodukować dobre wino.

Do Tuchowa przybędzie prawie 150 przedstawicieli miast bliźniaczych z siedmiu krajów. Festiwalowi towarzyszyć będzie bowiem XVII Międzynarodowe Spotkanie Miast Bliźniaczych. Przyjadą m.in. partnerzy z Mikulova czeskiej kolebki winiarstwa.Warto podkreślić, że Tuchów i okoliczne gminy posiadają jedne z najlepszych warunków uprawy winorośli w Polsce. Zbocza o nachyleniu południowym i południowo-zachodnim, łagodne wzgórza o wysokości 100-150 m nad dnami dolin i odpowiednie warunki klimatyczne. Wszystko to sprawia, że Pogórze jest idealne do produkcji wina.W programie imprezy zaplanowano także występy artystyczne. W niedzielę 7 sierpnia wystąpią Andrzej i Maja Sikorowscy z zespołem. Więcej informacji i szczegółowy program Festiwalu można znaleźć na stronie: www.tuchovinifest.pl. W związku z organizacją imprezy od piątku od godziny 16-ej do niedzieli kierowcy w centrum Tuchowa muszą się liczyć ze zmianą organizacji ruchu.

opr. s/

źródło: materiał prasowy

Targi
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Intermed
Najczęściej czytane
Reklama
Sadecka
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl