WSB
Aktualności
Sobota, 21 maja 2022 14:24

Trwa wielkie otwarcie ośrodka turystycznego PKL na Górze Parkowej

Jubileuszowy tort, piękne damy czy dostojni panowie - trwa wielkie otwarcie zmodernizowanego ośrodka Polskich Kolei Linowych na Górze Parkowej, która olśniewa historią i zachwyca nowoczesnością. Przez cały weekend na turystów czekają retro atrakcje i wspaniała zabawa. Podróż na Górę Parkową historycznym wagonem to magiczny sposób, by przenieść się w czasie aż do lat 30. XX wieku.
Goście odwiedzający ośrodek turystyczny Polskich Kolei Linowych na Górze Parkowej przez cały weekend mogą wziąć udział w wielkim otwarciu, podczas którego nie zabraknie specjalnie przygotowanych na tę okazję retro atrakcji. Odwiedzający Górę Parkową mogą uczestniczyć w wydarzeniach, które odbywają się 20 i 21 maja przy budynku górnej stacji kolei linowo-terenowej PKL.

- To historyczna chwila i pierwszy wspólny przejazd odrestaurowanym wagonem kolei linowo-terenowej na Górę Parkową. Przygotowaliśmy wiele atrakcji dla wszystkich odwiedzających nasz ośrodek i w trakcie całego weekendu chcemy je zaprezentować turystom oraz opowiedzieć o zrealizowanej modernizacji, a także o tym dlaczego Góra Parkowa olśniewa historią – mówił podczas pierwszego dnia otwarcia Daniel Pitrus, prezes zarządu PKL.Podczas uroczystego otwarcia na gości – którzy w sobotę jako pierwsi dotarli na wzniesienie – czekał uroczysty i jubileuszowy tort. W trakcie całego weekendu wielkiego otwarcia turyści odwiedzający ośrodek mogą skosztować dań i wziąć udział w degustacji potraw z lat 30. XX wieku w pięknych aranżacjach wnętrz Parkowej Restauracji, która nawiązuje do eleganckiego stylu art dece. Wzniesienie jeszcze bardziej zachwyca stylem retro i przenosi w sentymentalną podróż, zwłaszcza że na Górze Parkowej spotkać można damy oraz szykownych panów w modnej stylizacji retro, którzy chętnie opowiadają o historii tego niezwykłego miejscu, zrealizowanej modernizacji.
Goście przez cały weekend będą mogli posłuchać występów znakomitych artystów, którzy prezentują utwory z repertuaru Jana Kiepury i Marty Eggerth.
Góra Parkowa oraz Krynica-Zdrój od zawsze uznawane były za bardzo prestiżowe miejsca, cieszące się ogromną popularnością.

- Krynica Zdrój to jedno z najpopularniejszych uzdrowisk w Polsce. To tutaj pod Górą Parkową ma swoje źródło większość cenionych krynickich wód mineralnych. To właśnie to miasto było jedną z kolebek polskich sportów zimowych. To do Krynicy zjeżdżały osobistości z pierwszych stron gazet. To w końcu tutaj od 1937 roku kolej linowo-terenowa wyjeżdża na szczyt Góry Parkowej w sercu Parku Zdrojowego, niezwykłego miejsca, w którym ponad dwa wieki temu posadzono ponad 200 gatunków drzew z całego świata. Historyczny wymiar kolei na Górę Parkową był powodem, by przeprowadzić modernizację ośrodka i zaprezentować na nowo to niesamowite miejsce wszystkim turystom odwiedzającym Krynicę-Zdrój. Wszystkie obiekty zarówno w stacji dolnej i górnej jak również same wagony kolei zostały odrestaurowane pod czujnym okiem konserwatora zabytków, tak by zachować klimat i styl dwudziestolecia międzywojennego – mówi Andrzej Moskal, dyrektor marketingu PKL.

Turyści podczas otwarcia poznają jeszcze bardziej dzieje Góry Parkowej i Krynicy-Zdrój, ale nie tylko, bo jednym z głównych programów otwarcia jest retro rozrywka. Goście będą mogli posłuchać, jak w ubiegłym wieku spędzano swój wolny czas.Miłośnicy jednośladów wezmą udział w pokazie rowerów retro oraz poznają ich historię. który odbędzie się na dziedzińcu przy wystawie „Wehikuł czasu”. Na Górze Parkowej przez cały weekend będzie również modnie i wygodnie – uczestnicy wydarzenia wezmą udział w pokazie mody retro, która królowała na salonach i nie tylko… dowiedzą się także, jak wyglądały najpopularniejsze stroje sportowe.

Emocji na Górze Parkowej nie zabraknie do samego wieczora. Uczestnicy wielkiego otwarcia wezmą udział w niezapomnianym pokazie tango, a także sami pod okiem profesjonalnych tancerzy spróbują swoich sił w tym tańcu. Ale tango show to tylko przedsmak tanecznej zabawy, wieczorem na wszystkich turystów czeka retro potańcówka, którą poprowadzi wodzirej.

Wielkie otwarcie ośrodka na Górze Parkowej w Krynicy-Zdrój trwa przez cały weekend. Osoby, które w sobotę nie będą mogły uczestniczyć w atrakcjach zorganizowanych przez Polskie Koleje Linowe zachęcamy do odwiedzenia ośrodka turystycznego w niedzielę.

Zapraszamy do odwiedzenia Krynicy-Zdrój i Góry Parkowej. Bilety na weekend wielkiego otwarcia można zakupić w sklepie internetowym PKL, w biletomatach i kasach w ośrodku. Aktualne godziny otwarcia dostępne są na stronie internetowej PKL.

źródło: PKL

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl