Golemo
Aktualności
Wtorek, 4 kwietnia 2017 13:47

Trwa remont nowej siedziby Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu

Zabytkowy obiekt przy ul. Jagiellońskiej 56 w Nowym Sączu, przyszła siedziba Muzeum Okręgowego, przechodzi gruntowną modernizację dzięki środkom z Regionalnego Programu Operacyjnego WM 2014-2020.
Podczas konferencji prasowej o zakresie prowadzonych prac remontowych, historii budynku oraz planowanych ekspozycjach muzealnych informowali Leszek Zegzda z zarządu województwa, przedstawiciele Muzeum Okręgowego i wykonawcy robót.

Wartość projektu, w ramach którego realizowana jest siedziba muzeum, wynosi 3,9 mln zł, w tym wysokość unijnego wsparcia to ponad 1 mln zł. Pozostałe środki przekazał samorząd województwa, dokonując zakupu budynku dla Muzeum Okręgowego i współfinansując prace remontowe. Od ponad miesiąca trwa przygotowywanie obiektu do potrzeb nowego właściciela, adaptacja przestrzeni związana ze zmianą jego funkcji (poprzednio była to siedziba jednego z banków). Prowadzone są prace rozbiórkowe, usuwanie ścianek działowych, przebudowa instalacji elektrycznych oraz zabezpieczanie fundamentów przed wilgocią.

Już wiadomo, że wystawa stała w przyszłej siedzibie Muzeum Okręgowego będzie nawiązywała do historii samego budynku, do świetności banku austro-węgierskiego w czasach autonomii galicyjskiej i będzie kończyć się latami II wojny światowej. Na stałe będzie również eksponowana kolekcja obrazów Bolesława Barbackiego. Ponadto w sali reprezentacyjnej będą organizowane wystawy zmienne, spotkania, konferencje i koncerty. Rozpoczęcie działalności w nowej siedzibie planowane jest na początek drugiego kwartału 2018 r.

opr. ab

źródło: malopolska.pl

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl