Piątek, 19 kwietnia | Imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego
03.02.2023 | Czytano: 160

Trudno Ci znaleźć pracę w Krakowie? Sprawdź, czy nie popełniasz tych błędów (art. sponsorowany)

Kraków to jedno z najważniejszych miast w Polsce – tak pod względem historycznym i naukowym, jak i rozrywkowym oraz ekonomicznym. Liczne polskie i zagraniczne firmy wybrały byłą stalicę na miejsce lokalizacji swoich biznesów.

Na tę decyzję wpływ miał prestiż związany z lokalizacją, ale przede wszystkim dostęp do świetnych specjalistów oraz licznych pracowników niewykwalifikowanych, pragnących sobie dorobić lub zacząć samodzielnie się utrzymywać. Jeśli więc od dłuższego czasu szukasz pracy w Krakowie bezowocnie – prawdopodobnie popełniasz któryś z poniższych błędów.

Nieciekawe dokumenty rekrutacyjne


Duża ilość miejsc pracy generuje automatycznie sporą konkurencję. Jeśli chcesz, aby to na ciebie zwrócił uwagę rekruter, musisz go zainteresować. Jeśli więc wysyłasz do każdej firmy mail identycznej treści i czarno-białe, nudne CV – prawdopodobnie ląduje ono w koszu bez czytania, przysypane ofertami niekoniecznie lepszymi, ale ciekawszymi wizualnie.
Rozwiązanie jest bardzo proste: w korespondencji z firmą staraj się za każdym razem zawrzeć interesującą informację, działającą na uwagę pracodawcy jak przynęta. Kilka osobistych słów poza standardowymi formułkami umożliwi ci wyróżnienie się. Dopracuj również samo CV – w Internecie dostępne są obecnie całkowicie darmowe kreatory umożliwiające wyczarowanie oryginalnych i estetycznych dokumentów rekrutacyjnych przy wykorzystaniu istniejących szablonów.

Wymagania i kwalifikacje nieadekwatne do stanowiska


Możliwe również, że aplikujesz po prostu na niewłaściwe stanowiska. Jeśli dopiero skończyłeś studia, na jakiś czas zapomnij o kierowaniu zespołem podwładnych. Każdy musi gdzieś zacząć – nie bój się przyznać, że będzie to twoja pierwsza praca, nie oczekuj również na starcie wysokiego wynagrodzenia.
Ale niedopasowanie wymogów do stanowiska może działać również w drugą stronę. Musisz nauczyć się obiektywnej i uczciwej wyceny swojej pracy, w oparciu o wykształcenie formalne, faktycznie posiadane zdolności i umiejętności, staż pracy na danym stanowisku czy opinie poprzednich pracodawców. Jeśli w ankiecie rekrutacyjnej podasz zaniżoną stawkę, wcale nie zwiększy to twoich szans – firma uzna prawdopodobnie, że widocznie jesteś kiepski w tym co robisz, skoro satysfakcjonuje cię tak mała wypłata. Paradoksalnie pracę może więc dostać osoba mniej odpowiednia na dane stanowisko, która jednak podała realną stawkę.

Złe wrażenie na rozmowie o pracę


Jak bardzo nieprofesjonalne mogłoby się to wydawać, pierwsze wrażanie jest kluczowe nie tylko w relacjach koleżeńskich, ale również w biznesie. Nic na to nie poradzimy – tak funkcjonują nasze mózgi. Jeśli więc nie wzbudzisz sympatii lub zainteresowania rekruterów w pierwszych minutach rozmowy, prawdopodobnie będziesz mógł zapomnieć o pracy.
Pamiętaj o odpowiednim ubiorze i formach grzecznościowych zgodnych z polityką firmy. Dowiedz się kilku faktów na jej temat. Przypomnij sobie istotne aspekty twojej kariery, słabe i mocne strony. Jeśli masz tendencję do stresowania się – poproś o wodę – podziała ona uspokajająco a na szklance możesz oprzeć niespokojne dłonie.

Przeglądanie ogłoszeń w nieodpowiednich miejscach


Szukanie ofert pracy na portalach społecznościowych czy platformach sprzedażowych jest ryzykowne – możesz stracić czas i narazić się na działanie oszustów. Najlepiej skorzystać z portali specjalizujących się w pośrednictwie między pracodawcami i kandydatami.
Aktualnych ofert pracy w Krakowie szukaj na stronie GoWork.pl – możesz filtrować wyniki zgonie z preferencjami i sprawdzić opinie o potencjalnym pracodawcy.

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl