Bieh
Aktualności
Czwartek, 7 sierpnia 2014 12:34

Tour de Pologne Podhalu. Utrudnienia na drogach

Kolarskie święto pod Tatrami. Dziś z Zakopanego do Strbskiego Plesa na Słowacji wyruszy V etap tegorocznego Tour de Pologne. Jutro pętla ze startem i metą w Bukowinie Tatrzańskiej. W związku z wyścigiem kierowcy muszą liczyć się z bardzo dużymi utrudnieniami w ruchu.
Dzisiejszy etap rozpocznie się o godz. 13.40 w Zakopanem obok Toprówki. Prowadzić będzie przez ul. Piłsudskiego, Bronisława Czecha, Przewodników Tatrzańskich, Karłowicza, Drogą na Bystre, Chałubińskiego, Witkiewicza, Tetmajera, Grunwaldzką, pl. Niepodległości, Krupówki, Kościuszki, Al. 3-ego Maja, Nowotarską, Kościeliską do przejścia granicznego w Suchej Horze meta o 18.45 w Strbskim Plesie.

Od godz. 4.00 rano do 16.00 zamknięta będzie ul. Piłsudskiego i Czecha na całej długości (od Pensjonatu „Start” do ronda Jana Pawła II). Pozostałe ulice, którymi pojadą uczestnicy Tour de Pologne (Przewodników Tatrzańskich, Karłowicza, Droga na Bystre Chałubińskiego, Witkiewicza, Tetmajera, Grunwaldzka, Galicy, Krupówki, Kościuszki, 3-ego Maja) zostaną wygrodzone płotkami i taśmami, dlatego mogą tam powstawać utrudnienia w ruchu. Obowiązywać również będzie zakaz parkowania zgodnie z planem czasowej zmiany organizacji ruchu, przygotowanym przez Wydział Drogownictwa i Transportu Urzędu Miasta Zakopane.

Na około 1 godzinę przed startem, czyli o godz. 13.00, zamknięta zostanie droga wojewódzka 958 z Chochołowa do Zakopanego, żeby uniemożliwić wyjazd samochodów na czoło peletonu. CAŁKOWITE ZAMKNIĘCIE DRÓG po których pojadą kolarze nastąpi ok. 13.30.

Dodatkowe utrudnienia w godzinach 10.00 – 13.00 spowodować może wyścig Mini Nutella Tour de Pologne i organizowany po raz pierwszy - Nutella Mini Tour de Pologne Puchar Młodzików, którego uczestnicy pojadą zamkniętymi ulicami Piłsudskiego i Czecha oraz wygrodzonymi na czas przejazdu młodych kolarzy Chałubińskiego, Zamoyskiego, Makuszyńskiego.

Etap VI rozpocznie się w piątek startem honorowym o godz. 13.35 spod Bukovina Terma Hotel Spa i biec będzie do Zakopanego, gdzie kolarze przejadą ulicami Droga do Olczy, Droga na Bystre, Chałubińskiego, Witkiewicza, Tetmajera, Piłsudskiego, Bronisława Czecha, Przewodników Tatrzańskich, Karłowicza, Droga na Bystre (kolarze przejadą tę pętlę trzykrotnie), powrót na pętle „Bukowiańskie” (x 4) z metą o godz. 18.45 w Bukowinie na Rondzie Klin.

W Bukowinie z trudnościami w przejeździe przez wieś liczyć się należy przez cały dzień. W Zakopanem d godz. 7.00 ustawiane będą zabezpieczenia na trasie przejazdu (ulice: Droga do Olczy, Droga na Bystre, Chałubińskiego, Witkiewicza, Tetmajera, Piłsudskiego, Bronisława Czecha, Przewodników Tatrzańskich, Karłowicza) w związku z czym mogą wystąpić utrudnienia w ruchu. O godz. 12.50 ulice te zostaną zamknięte i NA CZAS PRZEJAZDU KOLARZY BĘDĄ NIEPRZEJEZDNE (od godz. 13: 35 do godz. 15:00).Po przejeździe kolarzy drogi na terenie miasta zostaną natychmiast udrożnione.

oprac. r/ źródło: organizatorzy, zdj. Michał Adamowski

źródło: organizatorzy

Stramuś
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
WSB
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl