Bieh
Aktualności
Piątek, 27 czerwca 2014 18:41

Tour de Pologne Amatorów już 8 sierpnia w Bukowinie Tatrzańskiej

Dziś w Bukowinie Tatrzańskiej zaprezentowano trasę Tour de Pologne Amatorów, największej szosowej imprezy kolarskiej w Polsce, która odbędzie się 8 sierpnia w Bukowinie Tatrzańskiej. Oficjalne otwarto także Szlak Tour de Pologne, a w Gliczarowie odsłonięto tablicę pamiątkową przy najtrudniejszym podjeździe górskim na trasie wyścigu.
Prawie 2 tys. kolarzy - amatorów będzie rywalizować na trasie, na której kilka godzin później rozegra się VI Królewski Etap 71. Tour de Pologne z ośmioma górskimi premiami. Udział w nim wezmą najlepsi na świecie zawodowcy.

Zarówno Tour de Pologne Amatorów, jak i VI Etap Tour de Pologne wystartują spod kompleksu BUKOVINA Terma Hotel SPA, który już po raz piąty gości kolarzy. Trasa dla zawodowców liczy 174 km, natomiast amatorom przyjdzie pokonać ponad 38 km.

Czesław Lang, dyrektor generalny Tour de Pologne UCI World Tour, zachęcał wszystkich miłośników zmagań rowerowych do startu w zawodach. – Organizacja wyścigów amatorskich jest już tradycją największych zawodowych tourów. Tak się dzieje we Włoszech, Francji, a także od pięciu lat w Polsce. Trasa w Bukowinie nie jest długa, ale za to bardzo wymagająca. Słynny podjazd, nazywany przez kolarzy ścianą BUKOVINA, budzi respekt, to doskonałe miejsce do sprawdzenia umiejętności kolarskich. Zachęcam wszystkich do udziału w wyścigu. Każdy, kto go ukończy, będzie zwycięzcą – zapewnia Czesław Lang. Kolarze pokonają trasę z przewyższeniem 820 metrów (różnica poziomów wszystkich podjazdów i zjazdów), a najtrudniejszy podjazd ma 23 stopnie.

Także Ryszard Szurkowski, wybitny polski kolarz szosowy, dwukrotny wicemistrz olimpijski, czterokrotny medalista mistrzostw świata, kilkukrotny mistrz Polski i mistrz świata amatorów, który jest ambasadorem Tour de Pologne Amatorów, przekonywał, że wyścig w Bukowinie to doskonała szansa na sprawdzenie swoich umiejętności.

TAURON Polska Energia będzie oficjalnym sponsorem Tour de Pologne już po raz piąty. Koszulkę w barwach TAURONA (w ramach klasyfikacji punktowej „Najlepszy góral TAURON”) zdobywają co roku kolarze wygrywający na najbardziej wymagających, górskich odcinkach.

Wszyscy zainteresowani udziałem w Tour de Pologne Amatorów mogą rejestrować się na stronie: tourdepologneamatorow.pl/rejestracja/. Zawodnicy będą rywalizować w ramach klasyfikacji indywidualnej. Możliwe jest również współzawodnictwo w ramach Mistrzostw Polski Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej, Mistrzostw Polski Rynku Kapitałowego lub Mistrzostw Polski Energetyków.

W wyścigu, jak co roku, wezmą udział znani sportowcy, aktorzy, politycy. W tym roku w kategorii strażaków wystartuje m.in. Zbigniew Bródka, złoty medalista w łyżwiarstwie szybkim z Igrzysk Olimpijskich w Soczi, który na co dzień pełni służbę w komendzie straży pożarnej w Łowiczu.

Dziś, po prezentacji tegorocznego wyścigu dla amatorów, odbyło się również oficjalne otwarcie Szlaku Tour de Pologne, którego razem z Czesławem Langiem i Edwardem Kuchtą, inicjatorami stworzenia szlaku, dokonał starosta tatrzański Andrzej Gąsienica-Makowski. Trasa została specjalnie oznakowana, dzięki czemu każdy może teraz zmierzyć się z Królewskim Etapem. W Gliczarowie odsłonięto także tablicę pamiątkową, która stanęła przy najtrudniejszym podjeździe górskim na trasie wyścigu – ścianie BUKOVINA.

mat. prasowy, opr.s/
Stramuś
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
WSB
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl