Aktualności
Wtorek, 11 września 2018 19:15

Tatrzańskie Wici: Polaniarski Osod

Za nami już 14 Polaniarski Osod w Kościelisku. W tym roku wydarzenie obywało się na scenie plenerowej na Chotarzu. Rozpoczęło się ono tradycyjnym redykiem owiec, który przeszedł od remizy OSP pod Ludówkę. Tutaj miały miejsce kolejne występy.
Usłyszeliśmy nuty ze sałasa wygrane na tradycyjnych instrumentach pasterskich, zespół Polaniorze przedstawił scenkę rodzajową pokazująco tradycyjne kiszenie kapusty, publiczność uwiedli też członkowie goszczącej w Kościelisku francuskiej grupy „De la Morelle”. NA scenie zaprezentowała się również obchodzący w tym roku jubileusz 70-lecia istnienia zespół Polany z Kościeliska, zaśpiewali dla nas także laureaci XXVI Przednówka w Polanach – męska grupa śpiewacza z Kościeliska, wysłuchaliśmy poezji Teresy Bachledy-Kominek, a zwieńczeniem imprezy był niepowtarzalny koncert grupy „Fiś band”.

Podczas Osodu miało miejsce wręczenie kilku nagród.
Edward Staszel z Dzianisza odebrał odznakę honorową „Zasłużony dla Rolnictwa” przyznawaną przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Uroczystej dekoracji dokonali Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Tatrzańskiego Mateusz Nędza-Kubiniec i członek Zarządu Powiatu Andrzej Laszczyk.
Przewodniczący Rady Gminy Kościelisko Roman Krupa wręczył z kolei nagrody w konkursie gminnym – Moje Podwórko.

Wydarzeniami towarzyszącymi Osodowi były przeprowadzone prze Związek Podhalan warszaty plastyczne o tematyce pasterskiej oraz konkurs wiedzy o pasterstwie.
Jak co roku na imprezie zaprezentowali się twórcy ludowi z Podhala.

Wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu imprezy organizatorzy serdecznie dziękują i już dziś zapraszają za rok na kolejny Polaniarski Osod.


materiał prasowy/ zdj. Piotr Korczak
Extra Trapez
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Cracov Fashion Week
Najczęściej czytane
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl