Golemo
Aktualności
Poniedziałek, 2 lutego 2015 15:30

Tarnowski HS rusza na podbój USA

Duże zainteresowanie nowym myśliwsko - sportowym karabinem z Tarnowa przyniosły odbywające się w Las Vegas targi Shot Show. Goście jednej z największych wystaw broni myśliwskiej i sportowej na świecie złożyli kilka wstępnych deklaracji zakupu broni. Warto jednak pamiętać, że wprowadzenie takich wyrobów na rynek amerykański jest związane wypełnieniem procedur, które trwają przynajmniej osiem miesięcy.
- Zdajemy sobie sprawę, że w USA trzeba pokonać sporo barier związanych z wejściem na rynek. Jesteśmy jednak przekonani, że nasz produkt jest w stanie sprostać konkurencji w segmencie broni przeznaczonej dla strzelców precyzyjnych zarówno pod względem jakości i ceny – uważa Andrzej Suwara z Działu Eksportu Zakładów Mechanicznych Tarnów.
Pokazywana broń myśliwsko-sportowa w kalibrze 308 Winchester jest dostosowana do amunicji (7,62 mm x 51). Jak przypomina dyrektor handlowy ZMT Tomasz Berezowski powstała ona na bazie doświadczeń zdobytych przy projektowaniu treningowo – sportowego Alexa Tacitacl Sport, ale wykorzystano w niej także doświadczenia zdobyte przy wprowadzaniu zmian technologicznych oraz modyfikacji modelu Alex-338 kalibru 8,6 mm.

Pokazywany w USA 308 ZMT HS (Hunting-Sport) to karabin powtarzalny w układzie bezkolbowym. Został on wyposażony w nowy, ergonomiczny mechanizm spustowy. Nieco wydłużone łoże z tworzywa sztucznego jest zakończone odcinkiem uniwersalnej szyny montażowej. Umożliwia to kompletowanie broni z dowolnym dwójnogiem. Komora zamkowa została przystosowana do umieszczenia danych właściciela lub różnego rodzaju piktogramów (np. klubów strzeleckich).
Liczne pytania gości targów Shot Show dotyczyły także powtarzalnego karabinu w kalibrze.338 Lapua Magnum. W konstrukcji wykorzystano silny energetycznie nabój kalibru 8,6 mm, charakteryzujący się dużym zasięgiem i siłą rażenia przy zachowaniu dobrej celności oraz niewielkiej masy karabinu.

Targi w Las Vegas zgromadziły 1600 wystawców pokazujących broń, amunicję, akcesoria myśliwskie i produkty dla zawodników zajmujących się strzelaniem precyzyjnym. Ekspozycja Zakładów Mechanicznych Tarnów podczas Shot Show była zorganizowana na wspólnym stoisku z FB Radom. Wystawy targowe odwiedziło ponad 62 000 gości z 50 stanów USA i 100 krajów świata.

źródło: materiał prasowy

Reklama
komentarze
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl