Parada Smoków
Aktualności
Piątek, 31 stycznia 2014 21:07

Tarnów: Zatrzymano kolejne osoby w związku z podejrzeniem korupcji w MORD

- Dziewięć kolejnych osób usłyszało zarzuty w śledztwie dotyczącym nieprawidłowości przy egzaminach na prawo jazdy w Tarnowie - poinformowała prok. Elżbieta Potoczek-Bara z Prokuratury Okręgowej w Tarnowie. Łącznie w śledztwie podejrzane są 34 osoby, dwie z nich przebywają w areszcie.
Trzech zatrzymanych podejrzanych to egzaminatorzy tarnowskiego ośrodka ruchu drogowego, w tym dwaj przebywający obecnie na emeryturze. Zarzucono im przyjmowanie korzyści majątkowych, w jednym przypadku aż 50 razy. Kolejni podejrzani to właściciel szkoły jazdy, podejrzany o powoływanie się na wpływy w ośrodku, i osoby udzielające korzyści.

Tarnowska prokuratura od kilku miesięcy prowadzi śledztwo w sprawie powoływania się na wpływy w Małopolskim Ośrodku Ruchu Drogowego w Tarnowie oraz przyjmowania korzyści majątkowych w związku z prowadzonymi tam kursami związanymi z egzaminami na prawo jazdy.

W listopadzie zarzuty usłyszało 19 osób, w tym dwóch właścicieli szkół nauki jazdy i pracownik tarnowskiego ośrodka ruchu drogowego. W grudniu wśród podejrzanych znalazło się sześć kolejnych osób, w tym dwóch egzaminatorów MORD, którym zarzucono przyjmowanie korzyści majątkowych w związku z pełnioną funkcją publiczną.

opr.s/

źródło: PAP

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Parada Smoków
Najczęściej czytane
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl