Golemo
Aktualności
Wtorek, 31 października 2017 17:55

Tarnów, Nowy Sącz, Oświęcim i Chrzanów - zmiany organizacji ruchu przy cmentarzach

Aby uniknąć zamieszania i niepotrzebnych nerwów w dniu Święta Zmarłych w wielu miejscach na ten dzień zmieniana jest organizacja ruchu i rozkłady komunikacji publicznej. Lepiej już teraz zapoznać się ze zmianami by nie być jutro zaskoczonym.
Tarnów

31 października i 1 listopada na wybranych ulicach w rejonie tarnowskich cmentarzy wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu, związane z dniem Wszystkich Świętych. - W tych dniach ruch pieszych i samochodów będzie większy niż zwykle. Prosimy kierowców o przestrzeganie ograniczeń, do pieszych apelujemy o ostrożność – mówi Bogusław Skórski z tarnowskiego Zarządu Dróg i Komunikacji, cytowany przez www.tarnow.pl

W rejonie cmentarzy wyznaczone zostaną dodatkowe miejsca postojowe oraz miejsca z zakazem zatrzymywania się i postoju, a na niektórych ulicach dwukierunkowych wprowadzony zostanie jeden kierunek ruchu. Pojawią się również zakazy ruchu i zakazy wjazdu, nie dotyczące autobusów komunikacji publicznej, taksówek i mieszkańców zamkniętych odcinków ulic. Dojazdy do cmentarzy zostaną oznakowane. Ruchem będą kierować policjanci i strażnicy miejscy.

W środę 1 listopada bezpłatnie korzystac będzie można z tarnowskiej komunikacji miejskiej. Autobusy kursować będą według rozkładów jazdy obwiązujących w dni świąteczne.
Ze względu na zmianę organizacji ruchu, na liniach 6, 12, 14, 31, 206, 208, 224, 225 i 227 zmienione będą trasy przejazdu w sąsiedztwie cmentarzy, a na linii nr 9 w przewidywanych okresach wzmożonego ruchu pasażerskiego zostaną wykonane dodatkowe kursy. Uruchomione zostaną także okolicznościowe linie autobusowe, oznaczone literą „C”, którymi dojechać będzie można do cmentarzy w Krzyżu, Mościcach i Klikowej.

Szczegółowe informacje na temat kursowania komunikacji miejskiej w dniu 1 listopada znaleźć można na stronie www.tarnow.pl


Nowy Sącz

Cmentarz w dzielnicy „Gołąbkowice”
Na ulicy Lwowskiej w rejonie cmentarza prędkość pojazdów ograniczona zostanie do 30 km/h, zamontowane zostaną tablice ze znakiem A-30 „wzmożony ruch pieszych”. Zabronione będzie zatrzymywanie pojazdów na wysokości cmentarza. Parkowanie będzie dozwolone po jednej stronie ul. Lwowskiej (po stronie cmentarza) jak również na parkingu pod cmentarzem. Udostępniony będzie również parking GH Gołąbkowice.

Cmentarz komunalny
Ulice Rejtana i Husarska objęte zostaną zakazem zatrzymywania, prędkość zostanie ograniczona do 30 km/h, zamontowane zostaną tablice ze znakiem A-30 „wzmożony ruch pieszych”. Możliwość parkowania pojazdów na wyznaczonym parkingu przyulicznym wzdłuż ul. Rejtana (obok cmentarza), po lewej stronie ul. Śniadeckich, Pierackiego oraz na parkingu przy ul. Pierackiego. Ponadto udostępnione będą parkingi w Zespole Szkół Samochodowych oraz CH Europa II Plaza.

Cmentarz w dzielnicy „Zawada”
Na ulicy Nawojowskiej w rejonie cmentarza prędkość pojazdów ograniczona zostanie do 30 km/h, zamontowane zostaną tablice ze znakiem A-30 „wzmożony ruch pieszych”. Zabronione będzie zatrzymywanie pojazdów na wysokości cmentarza, oraz na odcinku od ul. Krętej do ul. Bora Komorowskiego. Na ul. M. Dąbrowskiej wprowadzony zostanie jeden kierunek ruchu (od ul. Nawojowskiej do ul. B.Prusa).
Parkowanie będzie dozwolone po jednej stronie ul. Dąbrowskiej i na znajdujących się w tym rejonie parkingach w rejonie Kościoła i cmentarza.

Cmentarz w dzielnicy „Biegonice”
Na ulicy Nawojowskiej w rejonie cmentarza prędkość pojazdów ograniczona zostanie do 30 km/h, zamontowane zostaną tablice ze znakiem A-30 „wzmożony ruch pieszych”. Zabronione będzie zatrzymywanie pojazdów po prawej stronie od ul. Biegonickiej w kierunku Centrum.
Parkowanie pojazdów będzie możliwe na ul. Węgierskiej po stronie cmentarza, na parkingu przy kaplicy oraz na ulicach okalających cmentarz.

Cmentarz w dzielnicy „Helena”
Na ulicy Św. Heleny w rejonie cmentarza zamontowane zostaną tablice ze znakiem A-30 „wzmożony ruch pieszych”. Na ul. Starowiejskiej zabronione będzie zatrzymywanie pojazdów po jednej stronie, zakaz zatrzymywania będzie obowiązywał również po jednej stronie ul.Św. Heleny.
Parkowanie pojazdów będzie dozwolone na ul. Starowiejskiej od strony cmentarza jak również na ul. Św. Heleny, Jesionowej i Pastwiska.

W dniu 1 listopada (Wszystkich Świętych) zostanie uruchomiona linia 0, która ułatwi dojazd do sądeckich cmentarzy. Pozostałe linie będą kursowały według rozkładu jazdy obowiązującego w niedziele i święta. Więcej informacji na temat komunikacji na stronie www.nowysacz.pl


Chrzanów

Dodatkowy parking przy cmentarzach na os. Północ-Tysiąclecie będzie w dniu Wszystkich Świętych dostępny na terenie dawnej bazy PKS. Dojazd do parkingu możliwy jest ul. Balińską od strony północnej i ul. Skorupki od strony południowo wschodniej. Za pozostawienie pojazdu na wskazanym terenie nie będą pobierane opłaty.


Oświecim

W rejonie cmentarza parafialnego będzie zakaz skrętu w lewo z ul. Dąbrowskiego w ul. Piłsudskiego oraz skrętu w lewo i w prawo z ul. Dąbrowskiego w ul. Chopina, do której dojazd poprowadzony będzie objazdem określonym na tablicach informacyjnych. Dodatkowo na wyjeździe z drogi przy cmentarzu parafialnym na ul. Dąbrowskiego nakazany będzie skręt w prawo. Ta organizacja ruchu będzie obowiązywać od 31 października do 2 listopada. Z kolei w rejonie cmentarza komunalnego zakłada się ruch jednokierunkowy.
Będą dwa wjazdy w kierunku nekropolii – jeden z ulicy Żeromskiego pierwszym odcinkiem ulicy Norwida oraz drugi z ul. Dąbrowskiego drugim odcinkiem ulicy Norwida, a następnie w jednym kierunku ulicą Norwida do ulicy Wiklinowej.
Ruch jednokierunkowy ulicą Wiklinową do ulicy Wysokie Brzegi oraz ulicą Wysokie Brzegi poprowadzony zostanie do ul. Szpitalnej. Zamknięty zostanie wjazd z ul. Dąbrowskiego w drogę wewnętrzną łączącą się z ul. Norwida. Czasowa organizacja ruchu obowiązywać będzie od 28 października do 2 listopada.
1 listopada na placu targowym będzie można bezpłatnie parkować samochody.

We Wszystkich Świętych autobusy MZK Oświęcim będą kursowały jak w dni świateczne. W tym dniu uruchomiona zostanie linia specjalna „C” kursująca trasą: os. Stare Stawy pętla – Stare Stawy osiedle – Garbarnia – Dąbrowskiego kościół – Dąbrowskiego cmentarz – Dąbrowskiego szpital – Dąbrowskiego – Zakłady Chemiczne brama B.
Odjazdy z Os. Stare Stawy: 9.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00.
Odjazdy z Zakładów Chemicznych brama B: 9.30, 10.30, 11.30, 12.30, 13.30, 14.30, 15.30.

Więcej informacji na stronie www.mzk.oswiecim.pl


oprac wo/
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl