Aktualności
Poniedziałek, 1 października 2018 10:54

Sztafeta Wokół Niepodległej przemierzyła Małopolskę

22 września z miejscowości Berżniki na Podlasiu wyruszył sztafetowy bieg Straży Granicznej "Wokół Niepodległej". W biegu, którego trasa liczy 3600 km biorą udział funkcjonariusze Straży Granicznej oraz zaproszeni goście. W Zakopanem pobiegli m.in. strażacy oraz samorządowcy z wiceburmistrz Agnieszką Nowak-Gąsienicą na czele.
Niesamowite okoliczności przyrody oraz piękna pogoda towarzyszyła funkcjonariuszom i pracownikom Karpackiego Oddziału Straży Granicznej, podczas blisko 30-godzinnych zmagań z wymagającym, górzystym etapem biegu „Wokół Niepodległej”. Wystartowali z Wyszowatki na pograniczu województwa podkarpackiego i małopolskiego. Tam przy dźwięku trąbit przejęli pałeczkę biegu.

W trakcie biegu biegacze złożyli wiązankę oraz zapalili znicz przed stuletnim Dębem Wolności na nowosądeckich Plantach, zorganizowali również odcinek honorowy sztafety w Zakopanem, co na zdjęciach uwiecznił nasz fotograf Piotr Korczak.

Na trasie spod Wielkiej Krokwi do Placu Niepodległości sztafecie towarzyszyli Strażacy, Policjanci, młodzież ze Strzelca oraz osoby z zaprzyjaźnionych instytucji i urzędów. Na mecie zakopiańskiego odcinka honorowego uczestników nagrodzono pamiątkowymi medalami biegu, wręczonymi przez mistrza świata w biegach narciarskich Józefa Łuszczka. Następnie po złożeniu wiązanek przed Pomnikiem Grunwaldzkim, muzyczny kunszt zaprezentowała Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej oraz regionalna kapela góralska Giewont.

Na mecie małopolskiego odcinka sztafety – w miejscowości Koszarawa - biegacze zameldowali się punktualnie o godzinie 23:00. Walkę z dystansem małopolskiego etapu podjęło łącznie 92 biegaczy, w tym 53 osoby ze Straży Granicznej.pk/ wo/ mat. Straży Granicznej, zdjęcia Piotr Korczak
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
cross
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl