Aktualności
Piątek, 17 lutego 2017 15:53

Szpital św. Łukasza w Tarnowie z nowoczesną porodówką

Dzisiaj, w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie oddano do użytku zmodernizowany oddział ginekologiczno-położniczy. Dzięki przebudowie pacjentki oraz noworodki będą mogli przebywać w komfortowych, najczęściej dwuosobowych pokojach z bezpośrednim dostępem do łazienek. Poprawią się również warunki pracy dla personelu
Na przeprowadzenie remontu Województwo Małopolskie przeznaczyło ze swojego budżetu prawie 1,5 mln zł, a wartość całego projektu to niemal 4,5 mln zł.

Symbolicznym przecięciem wstęgi nowoczesny oddział otworzyli m.in. marszałek Jacek Krupa oraz wicemarszałek Stanisław Sorys.

- Jedną z zasadniczych misji samorządu województwa jest wspieranie opieki zdrowotnej. Dlatego wspieramy placówki służby zdrowia wykorzystując do tego zarówno środki z naszego budżetu, jak i fundusze europejskie. Udało nam się wesprzeć w ten sposób wiele inwestycji w szpitalach, co przekłada się na komfort pacjentów. Cieszę się, że szpital im. św. Łukasza jest jednostką wojewódzką, bo dzięki temu możemy jeszcze skuteczniej wspierać go w wielu przedsięwzięciach - mówił marszałek Jacek Krupa, przypominając przy okazji, że w ostatnim czasie województwo pomogło w zorganizowaniu w tym szpitalu oddziału opieki psychiatrycznej czy włączyło go w program termomodernizacji.

Wicemarszałek Stanisław Sorys podkreślił, że samorząd województwa dba o jakość usług świadczonych przez wszystkie wojewódzkie szpitale, których jest 14. - Zmienia się nasz subregion, powstają nowe prywatne placówki świadczące usługi medyczne na wysokim poziomie. Dlatego musimy zrobić wszystko, aby nie tylko oferować najwyższej jakości opiekę medyczną, ale też spełniać wysokie standardy w zakresie infrastruktury szpitalnej - mówił wicemarszałek.

W ramach przeprowadzonej modernizacji dostosowano pomieszczenia oddziału ginekologiczno-położniczego z onkologią ginekologiczną oraz oddziału noworodków z pododdziałem intensywnej terapii i patologii noworodka. Urządzono głównie dwuosobowe sale pacjentek, które posiadają bezpośredni dostęp do łazienek. Na nowym oddziale wybudowano nowoczesną salę intensywnego nadzoru noworodków.

Prace modernizacyjne trwały ponad pół roku, od maja do grudnia 2016 roku. Środki z budżetu województwa przekazano w ramach konkursu realizowanego przez Urząd Marszałkowski, a skierowany do wojewódzkich podmiotów leczniczych na realizację zadań związanych z dostosowaniem infrastruktury do obowiązujących przepisów.

W uroczystości uczestniczył również radny województwa Bolesław Łączyński, który jednocześnie pełni funkcję przewodniczącego Rady Społecznej szpitala.

źródło: UMWM

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl