Golemo
Aktualności
Czwartek, 11 stycznia 2018 15:40

Szkoła z Małopolski jedną z najlepszych w kraju

Małopolska Szkoła Gościnności w Myślenicach – instytucja Województwa Małopolskiego – znalazła się w czołówce najlepszych szkół w Polsce. W rankingu szkół ponadgimnazjalnych przeprowadzonym przez portal edukacyjny Perspektywy dokonała ogromnego skoku, przesuwając się ze 102. pozycji aż na 14. miejsce. To jednak nie jedyny sukces – placówka zdobyła też tytuł Złotej Szkoły 2018.
- Województwo Małopolskie od kilku lat inwestuje w rozwój nowoczesnej edukacji, w tym także kształcenia zawodowego. Dzięki temu młodzi Małopolanie coraz częściej wybierają naukę w technikach czy szkołach zawodowych, gdzie umiejętności mogą nabywać nie tylko w nowocześnie wyposażonych pracowniach, ale też pod okiem świetnie przygotowanych fachowców. Uczniowie coraz częściej biorą też udział w zagranicznych szkoleniach, zdobywając nowe umiejętności i poznając tajniki pracy, którą będą wykonywać w przyszłości - mówi Grzegorz Lipiec, odpowiedzialny w zarządzie województwa za obszar edukacji. - Wyniki szkoły z Myślenic – która w tym roku zdołała awansować w rankingu aż o 88 pozycji – to powód do dumy, ale też zachęta do nauki właśnie w tej placówce – podsumowuje Grzegorz Lipiec. Przypomina również, że według najnowszego Barometru zawodów 2018 w Małopolsce wciąż będą poszukiwane świetnie wykwalifikowane osoby chociażby w branży gastronomicznej, w tym szefowie kuchni i kucharze, kelnerzy i barmani oraz piekarze i cukiernicy.

W myślenickiej szkole oprócz nauki w technikum turystyczno-gastronomicznym, można uczyć się też w liceum ogólnokształcącym, szkole policealnej turystyki i zdrowia oraz w ośrodku dokształcania i doskonalenia zawodowego. Przy szkole działa też liceum ogólnokształcące, które w tegorocznym rankingu również odnotowało awans, plasując się na 54. miejscu w województwie. Co roku, pomimo niżu demograficznego, Małopolska Szkoła Gościnności nie ma problemów z zebraniem potrzebnej liczby osób. Ostatnio o jedno miejsce w klasach technikum walczyły średnio dwie osoby.

Technikum działające w Małopolskiej Szkole Gościnności jest szkołą funkcjonującą zaledwie od 7 lat, a w rankingu Perspektyw uwzględnianą dopiero po raz trzeci. Ranking ten powstaje uwzględniających sukcesy odnoszone przez uczniów szkoły w olimpiadach oraz wyniki matury oraz z egzaminu zawodowego.

opr.s/

źródło: UMWM

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
cross
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl