Golemo
Aktualności
Czwartek, 6 listopada 2014 19:18

Szarotka, Trzy Korony, Góral i inne - 16 nazw dla zakupionych pociągów

Szarotka, Trzy Korony, Góral to tylko niektóre z 16 nazw dla pociągów zakupionych przez Samorząd Województwa Małopolskiego. Nazwy wymyślili czytelnicy "Gazety Krakowskiej" oraz internauci.
Na Dworcu Głównym w Krakowie nadano im oficjalnie nazwy oraz nagrodzono osoby, które zgłosiły zwycięskie nazwy. Zainaugurowano również pierwsze połączenie w ramach Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej. 10 pociągów od 14 grudnia obsługiwać będzie pierwszy z odcinków SKA między Krakowem a Wieliczką.

Przejazd na tym odcinku będzie trwać 21 minut. Od września przyszłego roku, pociągi kursować będą również na trasie Wieliczka - Kraków Balice. Połączenia obsługiwane będą przez spółkę Koleje Małopolskie, która została powołana na początku roku. Będzie w nim 70 minutowy bilet aglomeracyjny, w ramach którego będzie można korzystać z połączenia SKA jak i komunikacji miejskiej w Krakowie. Nowe pociągi są klimatyzowane, przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, wyposażone w nowoczesne systemy: informacji pasażerskiej i monitoringu oraz posiadają dostęp do bezprzewodowego Internetu.

We wrześniu br. Województwo Małopolskie wspólnie z Gazetą Krakowską ogłosiło konkurs, który wyłonił nazwy dla 16 nowoczesnych elektrycznych zespołów trakcyjnych.

/ab, zdj. UMWM

źródło: krakow.naszemiasto.pl

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl