WSB
Aktualności
Poniedziałek, 2 września 2019 16:39

Świniarsko: poszkodowani w małopolskich szpitalach

Jedna osoba zmarła, a wiele jest poważnie poszkodowanych w wyniku wypadku, do jakiego doszło dziś rano na drodze powiatowej w Świniarsku. Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski uruchomił całodobową infolinię dla rodzin osób poszkodowanych w tym zdarzeniu.
Starosta Marek Kwiatkowski przybył na miejsce zdarzenia. Przyjechał także wojewoda małopolski Piotr Ćwik i poseł Józef Leśniak.

- To kolejne tragiczne zdarzenie na terenie Małopolski w ostatnim czasie – mówił wojewoda Piotr Ćwik. – Część podróżujących to nastolatkowie, którzy wracali z rozpoczęcia roku szkolnego.

Na drodze w Świniarsku doszło do zderzenia busa z samochodem ciężarowym. Na miejsce bardzo szybko przyjechały wszystkie służby. Zostały też zadysponowane trzy śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

- Według informacji na ten moment, poszkodowanych zostało 29 osób, osiem osób jest w stanie ciężkim, jedna osoba zmarła. Pozostałe zostały przetransportowane do małopolskich szpitali – dodaje wojewoda Piotr Ćwik.

W szpitalu w Nowym Sączu znajduje się 14 osób, w Gorlicach – 4, w Brzesku – 3, w Krakowie – 2 i w Tarnowie – 1.

Okoliczności tego zdarzenia bada policja i prokuratura.

- Są specjalne dwa numery, pod którymi można się dowiedzieć między innymi, do którego szpitala trafili ranni – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – Te informacje można uzyskać dzwoniąc na telefony: 18 414 27 20 i 18 414 27 21. Dodatkowo działa też fax: 18 414 27 24.

(olsz)

Fot. Maria Olszowska
WSB
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
WSB
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl