Golemo
Aktualności
Poniedziałek, 27 maja 2019 14:21

Święto pielęgniarek i położnych

Dzisiaj w Sali Zygmuntowskiej w Nowym Sączu odbyła się uroczystość z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położnej. Gratulacje i podziękowanie za pracę składał im m.in. starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski.
- Dziękuję za wasz profesjonalizm, oddanie osobom chorym i potrzebującym pomocy – mówił starosta Marek Kwiatkowski. – Dziękuję za trud, który podejmujecie każdego dnia, aby ulżyć chorym w cierpieniu. To bardzo odpowiedzialna praca. Dla pacjentów jesteście czasami jedynymi bliskimi osobami, od których słyszą słowa otuchy i nadziei. Jeszcze raz dziękuję za waszą pracę!

Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położnej był okazją do wręczenia odznaczeń i medali. Wręczał je m.in. wicewojewoda małopolski Zbigniew Starzec.

W spotkaniu, które prowadziła przewodnicząca Nowosądeckiej Izby Pielęgniarek i Położnych Halina Zarotyńska, wzięli udział: wicewojewoda Zbigniew Starzec, radny wojewódzki Patryk Wicher, starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel, wicestarosta gorlicki Stanisław Kaszyk, Danuta Adamek z Małopolskiej Izby Pielęgniarek i Położnych, dyrektorzy szpitali oraz pielęgniarki i położne z naszego regionu.

(olsz)

Fot. Maria Olszowska
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl