Golemo
Aktualności
Środa, 5 czerwca 2019 13:00

Święto dzieci w Krakowie z Kolejowym ABC!

Blisko 13 000 osób bawiło się podczas Pikniku rodzinnego „Hej przygodo! Odwiedź Peronowo!” w Parku Jordania w Krakowie. Impreza z okazji Dnia Dziecka odbyła się w ramach „Kampanii Kolejowe ABC” realizowanej przez Urząd Transportu Kolejowego. Całe rodziny brały udział w wielu atrakcjach połączonych z edukacją dotyczącą najważniejszych zasad bezpiecznego podróżowania koleją.
– Chciałbym podziękować dzieciom i rodzicom za to, że zdecydowali się spędzić z nami tak ważny dzień, jakim jest Dzień Dziecka, i uczestniczyć w Kampanii Kolejowe ABC – przywitał uczestników pikniku, Ignacy Góra, Prezes Urzędu Transportu Kolejowego. – Dzisiejszy piknik to okazja do spotkania z bohaterem kampanii, nosorożcem Rogatkiem oraz szansa na naukę zasad bezpiecznego podróżowania koleją i poszerzenie wiedzy dotyczącej właściwego poruszania się na terenach kolejowych. Dotyczy to nie tylko dzieci. Rodzice również mają okazję przypomnieć sobie najważniejsze zasady bezpieczeństwa – dodał Prezes UTK.

W czasie pikniku całe rodziny brały udział w licznych atrakcjach. Podczas gry edukacyjnej uczestnicy rozwiązywali zagadki oraz odpowiadali na pytania związane z zasadami bezpiecznego podróżowania koleją. Chętni wzięli udział w konkursie, w którym do wygrania były atrakcyjne nagrody: rower, hulajnogi i plecaki szkolne. By zdobyć nagrody, trzeba było przejść grę terenową i wymyślić najlepsze hasło przywitania Rogatka promujące jednocześnie bezpieczeństwo na kolei. Dzieci uczestniczyły również w kole fortuny, wielkoformatowej grze planszowej i próbowały swoich sił w grze symulacyjnej, w której mogły stać się uczestnikami ruchu drogowego. Nie brakowało też chętnych do skorzystania z symulatora lokomotywy oraz udziału w zajęciach Kolejowego ABC. Podczas pikniku najmłodsi obejrzeli także spektakl teatralny, skakali na eurobungee, dmuchańcach, skakańcach i robili zdjęcia w specjalnie przygotowanej fotobudce.

Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się educzytanki, czyli bajki czytane dla dzieci przez znaną aktorkę, Joannę Jabłczyńską. W jej interpretacji dzieci mogły posłuchać m.in. wierszy Juliana Tuwima i „Podróży Pana Kleksa” Jana Brzechwy. Popularna aktorka Wiktoria Gąsiewska, podczas wywiadu na scenie opowiedziała o swoich podróżach koleją oraz o tym, w jaki sposób dba o swoje bezpieczeństwo. Dzieci mogły również spotkać się ze znanym youtuberem Mateuszem Ciawłowskim. Na zakończenie pikniku zaśpiewała Natalia Zastępa, finalistka programu The Voice of Poland. Gośćmi imprezy byli Andrzej Adamczyk, Minister Infrastruktury oraz Marek Chraniuk, Prezes PKP Intercity.
Piknik w Krakowie rozpoczął cykl rodzinnych spotkań związanych z bezpiecznym podróżowaniem koleją. Kolejne pikniki „Hej Przygodo! Odwiedź Peronowo!” odbędą się nad morzem: w Rewalu (7 lipca), Władysławowie (14 lipca), Ustce (27 lipca) i Kołobrzegu (3 sierpnia).

„Kampania Kolejowe ABC” realizowana przez Urząd Transportu Kolejowego to ogólnopolska kampania informacyjno-edukacyjna, propagująca zasady bezpieczeństwa oraz wartości i wzorce związane z odpowiedzialnym zachowaniem się podczas korzystania z transportu kolejowego. Kampania jest współfinansowana ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Szczegółowe informacje dotyczące projektu oraz aktualnych wydarzeń dostępne są na stronie internetowej www.kolejoweabc.pl.

Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
balony
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl