Kopalnia
Aktualności
Środa, 8 listopada 2017 22:40

Święta patronki i znaczek pocztowy na 725. urodziny Nowego Sącza (zdjęcia)

W obchodach jubileuszu 725-lecia lokacji Nowego Sącza wzięli udział m.im. starosta nowosądecki Marek Pławiak, przewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego Zygmunt Paruch, a także sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP oraz przedstawiciele zaprzyjaźnionych miast z Węgier, Słowacji i Litwy.
Uroczystości rozpoczęły się od mszy św., odprawionej w Bazylice św. Małgorzaty pod przewodnictwem biskupa tarnowskiego dr. Andrzeja Jeża. Ogłoszono wówczas dekret papieski, ustanawiający św. Małgorzatę patronką Nowego Sącza i poświęcono sztandar miasta. Zaprezentowano go podczas uroczystej sesji Rady Miasta w sądeckim ratuszu. Wprowadzono wtedy także oficjalnie do obiegu znaczek pocztowy z serii "Miasta Polskie". Umieszczono na nim ratusz i figurę patronki Nowego Sącza świętej Małgorzaty. Znaczek od dziś dostępny jest w punktach sprzedaży Poczty Polskiej na terenie całego kraju. Został wydrukowany w nakładzie 10 milionów sztuk, a jego wartość to 20 groszy.

Życzenia z okazji jubileuszu, w imieniu mieszkańców Powiatu Nowosądeckiego, złożył włodarzom miasta starosta Marek Pławiak.

- To miasto jest sercem regionu, przywiązanego do Ojczyzny i tradycji przodków - podkreślił Marek Pławiak. - Stanowi centrum jednego z najpiękniejszych zakątków Polski. Skupia wokół siebie ludzi, którzy z poświeceniem i zaangażowaniem pracują na rzecz lokalnej społeczności.

W uroczystej sesji uczestniczyli liczni goście. Wśród nich byli m.in. Adam Kwiatkowski – sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP, przedstawiciele zaprzyjaźnionych miast z Węgier, Słowacji i Litwy, radni wojewódzcy Grzegorz Biedroń, Witold Kozłowski, Stanisław Pasoń i Leszek Zegzda, a także lokalni samorządowcy. Sesję uświetnił występ Chóru Św. Jana Pawła II z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Sączu.

szel/ zdj. Paweł Szeliga

źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

TdP
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
Krynica
Reklama
TdP
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl