Terma Szaflary
Aktualności
Środa, 26 czerwca 2019 10:56

Startują Tatrzańskie Wici

Wczoraj w siedzibie Tatrzańskiej Agencji Rozwoju, Promocji i Kultury w Zakopanem odbył się konferencja inaugurująca tegoroczny cykl Tatrzańskich Wici.
Pełnoletnia - jak mówi o osiemnastej edycji Tatrzańskich Wici dyrektor Tatrzańskiej Agencji Rozwoju, Promocji i Kultury Helena Buńda - impreza wystartuje już 7 lipca i potrwa aż do 15 września. Jak co roku cykl składa się z wielu różnych wydarzeń w tatrzańskich miejscowościach, a każda z takich imprez organizowana jest przez lokalne społeczności.

Tatrzańskie Wici to impreza budząca zainteresowanie wśród turystów i mieszkańców. Wszystkie organizowane wydarzenia są ściśle związek z ludowym folklorem i miejscowymi zwyczajami - to sprawia, że dla osób stąd jest to okazji do wspólnego celebrowania tradycji a dla turystów do poznania prawdziwych góralskich obyczajów.

Wśród 16 zaplanowanych na okres wakacji imprez każdy znajdzie coś dla siebie. W Białym Dunajcu tradycyjnie wybierać będą Nojśwarniyjsom Gorolecke, będzie też lubiany Dzień Pstrąga. Harnasia Roku z kolei wybiorą podczas imprezy w Białce Tatrzańskiej - tu także dokona się wybór Cepra i Ceperki Roku.

Pełny harmonogram Tatrzańskich Wici dostępny jest w dziale Co Gdzie Kiedy, a poszczególne imprezy zapowiadane będą na bieżąco osobnymi wiadomościami.

Patronem medialnym Tatrzańskich Wici jest MalopolskaOnline.pl

wo/ zdjęcia Piotr Korczak

Extra Trapez
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl