WSB
Aktualności
Niedziela, 30 kwietnia 2017 18:47

Srebrne Jabłka Sądeckie dla druhów z gminy Muszyna (zdjęcia)

Starosta nowosądecki Marek Pławiak wręczył dziś Srebrne Jabłka Sądeckie ośmiu druhom Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Muszyna. Podziękował w ten sposób za ich codzienną ofiarność do niesienia pomocy, trud, zaangażowanie oraz ciężką i ofiarną służbę dla zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom Sądecczyzny.

Okazją do uhonorowania druhów były uroczystości z okazji Dnia Strażaka. Rozpoczęły się one od mszy św. w kościele pod wezwaniem Świętego Józefa Oblubieńca NMP w Muszynie. Po jej zakończeniu nastąpił uroczysty przemarsz jednostek OSP na muszyński rynek. Tam wojewoda małopolski Józef Pilch odznaczył piątkę zasłużonych druhów Brązowymi Krzyżami Zasługi, nadanymi im przez prezydenta RP Andrzeja Dudę. Wojewoda podziękował wszystkim strażakom m.in. za pomoc w realizacji Światowych Dni Młodzieży w 2016 r.

- Nie wyobrażam sobie, żeby w Polsce nie było ochotniczych straży pożarnych - podkreślił Józef Pilch. - Obiecałem, że będę je wspierał i słowa dotrzymam.

Za ofiarną służbę dziękował też druhom starosta nowosądecki Marek Pławiak.
- Te wszystkie wyróżnienia są symboliczną formą podziękowania za to, że jesteście gotowi nieustannie nieść pomoc tym, którzy tej pomocy potrzebują - stwierdził starosta Marek Pławiak. - Dziękuję za to, że zawsze można na was liczyć i za to, że dzięki wam mieszkańcy Sądecczyzny mogą czuć się bezpiecznie. Życzę, byście z każdej akcji wracali bezpiecznie do domu.

Srebrne Jabłka Sądeckie otrzymali druhowie Stanisław Kruczek, Władysław Klóska, Stanisław Bołoz, Mirosław Maślanka (wszyscy z OSP Żegiestów), Jan Źrołka, Stanisław Nalepa (obaj z OSP Szczawnik), Stanisław Franczak (OSP Złockie) i Lesław Drozd (OSP Muszyna-Folwark). Podczas uroczystości wręczono też odznaczenia resortowe, korporacyjne i gminne. Powiatowe władze, prócz starosty Marka Pławiaka, w Muszynie reprezentowali radni Marta Adamczyk, Andrzej Gancarz i Stanisław Sułkowski. Obecny był też radny wojewódzki Stanisław Pasoń. Komendę Miejską PSP w Nowym Sączu reprezentował starszy brygadier Paweł Motyka, pełniący obowiązki komendanta miejskiego.

szel/ zdj. Paweł Szeliga
WSB
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Paczka
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl