Golemo
Aktualności
Piątek, 26 sierpnia 2016 13:31

Spotkanie z kuratorem oświaty (zdjęcia)

Dzisiaj w auli Wyższej Szkoły Biznesu – NLU w Nowym Sączu odbyło się spotkanie Małopolskiego Kuratora Oświaty Barbary Nowak z dyrektorami szkół i placówek edukacyjnych z Sądecczyzny. Wziął w nim również udział senator Stanisław Kogut, starosta nowosądecki Marek Pławiak i przewodnicząca Rady Miasta Nowego Sącza Bożena Jawor.
Przybyli oczywiście dyrektorzy i nauczyciele placówek zarówno z miasta Nowego Sącza jak i Powiatu Nowosądeckiego. Spotkanie prowadził szef sądeckiej Delegatury Kuratorium Oświaty Dariusz Leśniak.

Kurator Barbara Nowak mówiła miedzy innymi o zmianach struktury szkolnictwa.

- Powrócimy do ośmioklasowej szkoły podstawowej, po której uczeń będzie mógł kontynuować naukę w czteroletnim liceum, pięcioletnim technikum lub w pięcioletniej, dwustopniowej szkole branżowej – mówiła Barbara Nowak. – Zmiany zostaną wprowadzone od roku szkolnego 2017/2018.

Wtedy uczniowie kończący VI klasę szkoły podstawowej staną się uczniami VII klasy szkoły powszechnej, a zasadnicza szkoła zawodowa stanie się szkołą branżową. Zmiany zakończą się w roku szkolnym 2023/2024. To tylko niektóre tematy poruszone podczas dzisiejszej konferencji.

- Życzę wszystkim nauczycielom wytrwałości w pracy i lepszych wyników – mówił starosta nowosądecki Marek Pławiak. – Sam byłem nauczycielem i dyrektorem i wiem, z jakimi problemami boryka się oświata. Mam jednak nadzieję, że ten rok szkolny będzie lepszy od poprzedniego pod względem zaangażowania nauczycieli i uczniów. Wszystkiego dobrego.

olsz/ zdj. Maria Olszowska

źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl