Aktualności
Piątek, 9 stycznia 2015 15:01

Ślubowanie nowo przyjętych policjantów

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie odbyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętych policjantów.
Ślubowanie odebrał Małopolski Komendant Wojewódzki Policji nadinspektor Mariusz Dąbek. Słowa policyjnej roty wypowiedziało 85 funkcjonariuszy, którzy zasilą szeregi małopolskiej Policji. Teraz przed nowo przyjętymi policjantami przeszkolenie, po którym rozpoczną służbę w jednostkach małopolskiego garnizonu Policji, aby służyć mieszkańcom Małopolski.

Najwięcej z nich trafi do Krakowa - 21 osób zasili szeregi Komendy Miejskiej Policji, 8 nowych policjantów rozpocznie służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Krakowie.

Zasilone zostaną także szeregi komend powiatowych i komisariatów w regionie. Do służby w Komendzie Miejskiej Policji w Tarnowie przydzielonych zostanie 11 nowych policjantów. W Komendzie Miejskiej Policji w Nowym Sączu służbę rozpocznie 10 nowych funkcjonariuszy. Komendy Powiatowe Policji w Chrzanowie i Wieliczce będą miały po 4 nowych pracowników. Natomiast Komendy Powiatowe w Bochni, Brzesku, Limanowej, Myślenicach, Oświęcimiu, Proszowicach i Wadowicach zyskają po 3 nowych funkcjonariuszy. W Komendzie Powiatowej Policji w Nowym Targu służbę rozpocznie 2 nowych policjantów. Po 1 pracowniku będą miały Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu, w Suchej Beskidzkiej oraz w Zakopanem.

To kolejne już przyjęcie policjantów do małopolskiego garnizonu. W ubiegłym roku Małopolski Komendant Wojewódzki Policji przyjął do służby w jednostkach Policji w naszym województwie 480 osób.

źródło: Małopolska Komenda Policji

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
cross
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl