Aktualności
Środa, 21 lutego 2018 09:50

Są już pierwsze automaty MKA

Lotnisko w Balicach, przystanki kolejowe w Wieliczce, na krakowskim Podgórzu czy Zabłociu – m.in. w tych lokalizacjach podróżni znajdą pierwsze nowoczesne automaty biletowe Małopolskiej Karty Aglomeracyjnej. Montaż kolejnych zaplanowano jeszcze tej zimy. Do końca września w całej Małopolsce pojawi się 130 urządzeń.
Teraz zakup biletu na pociąg czy autobus w ramach systemu MKA będzie jeszcze łatwiejszy. Już działają pierwsze nowoczesne biletomaty. Nowe urządzenia pojawiły się m.in. na otwartych niedawno przystankach kolejowych na Zabłociu czy Podgórzu w Krakowie, a także w części pociągów Kolei Małopolskich.

W każdym z nich można kupić papierowy bilet na wyznaczoną trasę SKA oraz bilet okresowy – zarówno kolejowy, jak i na komunikację miejską w Krakowie i Tarnowie. Automaty dają także możliwość rezerwacji miejsc parkingowych oraz przeniesienia biletów zakupionych przez portal na kartę MKA.

Mieszkańcy i turyści szczególnie polubili funkcję zakupu przez kod QR. Wystarczy tylko zeskanować kod z zużytego biletu, żeby szybko kupić nowy. To nie jedyne udogodnienia – jeszcze przed wakacjami planuje się w automatach uruchomienie funkcji MKAlite – czyli „papierowego” nośnika z chipem, który będzie szczególnie przydatny dla turystów lub osób, które okazjonalnie korzystają z komunikacji obejmującej MKA, np. studentów studiów zaocznych. MKAlite będzie można używać wielokrotnie, bez konieczności rejestracji w systemie, po to by np. zapisać na niej bilety dobowe i weekendowe oraz bilety wspólne na pociąg i komunikację miejską.

Przypomnijmy, do końca września 2018 roku w całej Małopolsce pojawi się aż 130 nowoczesnych biletomatów MKA. Będzie można z nich korzystać w pociągach Kolei Małopolskich, na stacjach i przystankach kolejowych wzdłuż wszystkich tras SKA, na parkingach Park&Ride oraz w najczęściej odwiedzanych przez mieszkańców i turystów miejscach w regionie. Co równie ważne, w urządzeniach można płacić gotówką lub kartą płatniczą.

Koszt rozbudowy sieci automatów MKA to ponad 16,5 mln zł.

opr.s/

źródło: UMWM

Reklama
komentarze
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl