WSB
Aktualności
Czwartek, 10 października 2013 21:48

Rzecznik Praw Obywatelskich prof. Irena Lipowicz z dwudniową wizytą w Krakowie

Rzecznik Praw Obywatelskich we współpracy z Biurem ds. Osób Niepełnosprawnych UJ zorganizowała debatę akademicką pt. „O równości bez skrajności”.
W pierwszej części czwartkowego spotkania zaprezentowany został kurs do zdalnego nauczania DARe-Learning, którego celem jest zapoznanie nauczycieli akademickich z metodami kształcenia osób z różnorodnymi niepełnosprawnościami. Odbyła się również dyskusja panelowa o praktycznych aspektach wdrażania w życie zapisów Konwencji ONZ o prawach osób niepełnosprawnych. Część druga debaty skierowana była do studentów, którzy mieli okazję porozmawiać z Rzecznikiem Praw Obywatelskich na temat prawa do równego traktowania i przeciwdziałania dyskryminacji.

W piątek 11 października o godz. 9.30 w Collegium Phisicum im. Augusta Witkowskiego przy ul. Gołębiej 13 w Krakowie odbędzie się konferencja pt. „Srebrna Gospodarka w Małopolsce”, której współorganizatorem jest również Rzecznik Praw Obywatelskich.

Spotkanie zostało podzielone na 3 części. Pierwsza sesja poświęcona będzie strategii działania w starzejącym się społeczeństwie. Kolejne dwie dotyczyć będą osób starszych, jako konsumentów na rynku dóbr i usług oraz potrzeb edukacyjnych seniorów. W konferencji wezmą udział m.in. Rzecznik Praw Obywatelskich Irena Lipowicz oraz Minister Pracy i Polityki Społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz.

s/

źródło: materiały prasowe

WSB
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
WSB
Najczęściej czytane
Reklama
Chlebek
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl