Aktualności
Wtorek, 10 marca 2015 21:32

Ruszył dworzec tymczasowy w Krakowie-Płaszowie

Dworzec tymczasowy znajduje się w pobliżu przejścia podziemnego na perony.
- Do dyspozycji pasażerów jest już poczekalnia, kasy i toalety. Godziny otwarcia okienek kasowych pozostają takie same, jak w przypadku dotychczasowego dworca, poczekalnia jest czynna całodobowo – mówi Katarzyna Mazurkiewicz, rzecznik prasowy PKP S.A. - W pierwszych dniach nowej organizacji ruchu pasażerowie mogą liczyć na pomoc mobilnych informatorów, drogę do dworca tymczasowego wskazują specjalne, żółte tablice informacyjne – dodaje.

Po zakończeniu modernizacji dworzec będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Układ kas oraz pomieszczeń komercyjnych zostanie zamieniony w taki sposób, aby osoby z ograniczoną mobilnością ruchową mogły z nich swobodnie korzystać. Ponadto modernizacja zakłada wymianę okien, drzwi oraz instalacji wewnętrznych. Odnowiona zostanie również elewacja budynku. Na dworcu pojawi się także część usługowo-handlowa, na piętrze znajdą się natomiast pomieszczenia biurowe.

Do tej pory na dworcu w Krakowie Płaszowie wyburzono parterową część budynku, która nie była objęta modernizacją. Nadal trwają również prace demontażowe na piętrze budynku oraz na terenie obok dworca. Remont powinien skończyć się pod koniec tego roku.

am
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl