Aktualności
Sobota, 4 sierpnia 2018 07:40

Rusza Tour de Pologne (zdjęcia)

7 dni, 22 ekipy, 154 zawodników i 1101 km do przejechania – dziś rozpoczyna się największe kolarskie święto w tej części Europy, 75. Tour de Pologne. W tym roku kolarski peleton przejedzie przez dwa regiony: Małopolskę i Śląsk. Jak zwykle na starcie nie zabraknie gwiazd, z Michałem Kwiatkowskim na czele. Wczoraj zawodnicy spotkali się z kibicami na krakowskim Rynku Głównym.
Narodowy wyścig kolarski kolejny raz jest organizowany przy wsparciu Województwa Małopolskiego.

- Województwo Małopolskie już od jakiegoś czasu bardzo mocno promuje turystykę rowerową. Organizujemy wiele imprez rowerowych – Rodzinne Rajdy Rowerowe czy Małopolska Tour, a także cały czas rozbudowujemy sieć tras rowerowych VeloMałopolska. Dlatego nie mogło nas zabraknąć w gronie partnerów Tour de Pologne. Tym bardziej, że od lat jego trasa w znacznej części przebiega przez Małopolskę – mówi marszałek Jacek Krupa.

Przez cały najbliższy tydzień, od 4 do 10 sierpnia kolarze przejadą dokładnie 1101 km. Zmagania rozpoczną, podobnie jak w ubiegłym roku, w Krakowie, a zakończą w Bukowinie Tatrzańskiej. Po drodze odwiedzą m.in. Wieliczkę, Zakopane, Katowice, Szczyrk.

„Małopolskie” odcinki Tour de Pologne:
I etap 4.08: Kraków – Kraków (134 km),
IV etap 7.08: Jaworzno – Szczyrk (179 km, w tym fragment po Małopolsce Zachodniej),
V etap 8.08: Kopalnia Soli „Wieliczka” – Bielsko-Biała (152 km),
VI etap 9.08: Zakopane – Bukovina Resort (129 km),
VII etap 10.08: Bukovina Resort – Bukowina Tatrzańska (136 km).

Ale to nie jedyne kolarskie zmagania, jakie czekają nas w najbliższych dniach. Dla wszystkich kolarzy-amatorów, Województwo Małopolskie przygotowało nie lada gratkę. Już w najbliższą niedzielę, 5 sierpnia odbędzie się pierwsza z czterech imprez kolarskich Małopolska TOUR.

opr. s/ zdj. Tomasz Cichocki

źródło: mat. prasowy

Stramuś
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
WSB
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl