Kopalnia
Aktualności
Wtorek, 1 października 2019 21:18

Rozpoczęło się liczenie głosów Małopolan w BO

30 września zakończyło się głosowanie w 4. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Teraz pracownicy urzędu marszałkowskiego mają miesiąc, żeby policzyć wszystkie głosy i opublikować oficjalne wyniki. Na realizację zwycięskich zadań zaplanowano 12 mln zł, czyli 4 mln zł więcej, niż przed rokiem.
Głosy internetowe są już policzone automatycznie przez system – w ten sposób zagłosowało w sumie 49 757 osób. To o blisko 8,5 tysiąca więcej niż rok temu.

Liczbę głosów oddanych w tradycyjny sposób, czyli poprzez wrzucenie karty do urny poznamy za kilka tygodni. - W urzędzie marszałkowskim trwa komisyjne otwieranie poszczególnych urn, które docierają do Krakowa z całej Małopolski - mówi Anna Pieczarka z zarządu województwa, która razem z m.in. niezależnymi obserwatorami z organizacji pozarządowych wzięła udział w komisyjnym otwieraniu urn.

Wyniki 4. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego poznamy do końca października. O zwycięstwo walczy w sumie 188 zadań z całej Małopolski. Najlepsze – które zdobyły najwięcej głosów – będą realizowane przez urząd marszałkowski w przyszłym roku.

opr.s/

źródło: UMWM

TdP
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
Krynica
Reklama
TdP
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl