Aktualności
Piątek, 22 października 2021 18:45

Rozpoczęła się budowa Mostu Brzegi w Tylmanowej (zdjęcia)

W piątek 22 października miało miejsce symboliczne wbicie pierwszej łopaty, w którym wzięli udział marszałek Witold Kozłowski, poseł Anna Paluch, senator Jan Hamerski, a także samorządowcy z regionu Sądecczyzny i Podhala.
Koszt inwestycji to ponad 12,5 milionów złotych, z czego 7,5 mln to środki z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. 3 miliony pochodzą z budżetu Województwa Małopolskiego. Inwestycja otrzymała także ponad 2-milionowe dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.


Inwestycja obejmuje budowę mostu z przebudową skrzyżowania. Obiekt o nośności 40 ton będzie miał 104 metry długości i 9 metrów szerokości.

- To największa kwotowo inwestycja w historii Gminy Ochotnica Dolna. Mam nadzieję, że zgodnie z planem pod koniec lutego 2023 roku ponownie się tu spotkamy, aby oddać ten most do użytku. To długo oczekiwana inwestycja przez kierowców, mieszkańców, potrzebna dla rozwoju Gminy Ochotnica Górna. To inwestycja, która bez wątpienia ułatwi podróżowanie i pozytywnie wpłynie na ruch turystyczny w Tylmanowej - mówi marszałek Witold Kozłowski.


Poprzednia, wąska przeprawa, którą do tej pory mogły przejechać samochody do 2,5 ton służyła mieszkańcom przez ponad 50 lat.


- To ważna inwestycja także dla rowerzystów - dodaje marszałek. - Przez nowy most przebiegać będzie trasa VeloDunajec. Bardzo się cieszę - bo dostaje takie sygnały od samorządowców, że nasze trasy cieszą się dużą popularnością. To motywuje do rozwoju - dodaje marszałek.

opr.s/

źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
cross
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl