Aktualności
Środa, 15 lutego 2017 20:00

Rozpoczął się Memoriał Marii Kaczyńskiej

Wiceminister sportu Jarosław Stawiarski był gościem oficjalnego otwarcia jubileuszowego V Memoriału Marii Kaczyńskiej na terenie stacji narciarskiej Polczakówka. W czwartek do Rabki-Zdroju przyjedzie prezydent Andrzej Duda i wielu przedstawicieli sejmu oraz rządu.
Nieobecna będzie natomiast Marta Kaczyńska, córka Marii Lecha Kaczyński, która razem z prezydentem sprawuje honorowy patronat nad memoriałem. Odwołała swój przyjazd z powodu choroby. W liście do uczestników napisała: "Cieszę się niezmiernie, że w tegorocznej, piątej edycji zawodów wezmą udział osoby niepełnosprawne, których to moja mam darzyła specjalną atencją i którym, zwłaszcza w okresie prezydentury mojego ojca, zawsze starała się służyć pomocą i wsparciem. Wspominając zeszłoroczną wspaniałą atmosferę w trakcie Memoriału życzę wszystkim zawodnikom udanych startów i radości ze sportowej rywalizacji”.

W oficjalnym otwarciu zawodów narciarskich na Polczakówce wzięli udział także m.in. burmistrz Ewa Przybyło, posłanka Anna Paluch oraz przedstawiciele lokalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości.

Podczas pierwszego dnia na stoku rywalizowały dzieci ze szkół podstawowych, z Podhala i Limanowszczyzny i niepełnosprawni.

Główne wydarzenia zaplanowano na czwartek. Prezydent Andrzej Duda ma jutro odwiedzić Liceum Ogólnokształcące im. E. Romera, do którego uczęszczała Maria Kaczyńska, wystartować w zawodach narciarskich na Polczakówce, a o godz. 15.00 wziąć udział w spotkaniu z mieszkańcami, które odbędzie się na terenie wyciągu narciarskiego.

r/ zdj. Piotr Kuczaj

źródło: Podhale24

Reklama
komentarze
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl