Aktualności
Poniedziałek, 17 października 2016 17:00

Rozpoczął się Małopolski Festiwal Innowacji

Przez najbliższe siedem dni Małopolska będzie forum dyskusji na temat innowacyjnej przedsiębiorczości, transferu nowych technologii i inteligentnych specjalizacji. Rozpoczyna się szósta edycja Małopolskiego Festiwalu Innowacji, który gromadzi naukowców, wynalazców, przedsiębiorców i wszystkich, którzy interesują się nowinkami technologicznymi, ich rolą w biznesie oraz codziennym życiu.
Festiwal otworzy konferencja „Internet rzeczy. Wizja czy codzienność”? w Muzeum Lotnictwa w Krakowie.

Kilkadziesiąt wydarzeń: konferencji, paneli dyskusyjnych, debat i warsztatów, które odbędą się w Krakowie, Tarnowie i Nowym Sączu i 42 partnerów wydarzenia. Poza tym dni otwarte, gry, testy innowacyjnego sprzętu oraz stoiska interaktywne – tak będzie wyglądać startujący dziś 6. Małopolski Festiwal Innowacji, którego koordynatorem jest Województwo Małopolskie. Tegoroczna edycja skupia się przede wszystkim wokół inteligentnych specjalizacji Małopolski, które wyznaczają kierunki rozwoju naszego regionu. Przypomnijmy, że są to: nauki o życiu (life sciences), energia zrównoważona, technologie informacyjne i komunikacyjne, chemia, produkcja metali, elektrotechnika i przemysł maszynowy oraz przemysły kreatywne i czasu wolnego.

- W Małopolsce koncentrujemy się na siedmiu inteligentnych specjalizacjach, w których wyborze pomagali naukowcy i przedsiębiorcy – środowiska szczególnie zainteresowane innowacjami. Zależy nam na tym, by podnosić poziom innowacji przede wszystkim w przedsiębiorstwach zajmujących się produkcją usług bądź dóbr – tłumaczy marszałek Małopolski Jacek Krupa i dodaje: - Cieszę się, że z roku na rok przybywa nam uczestników i partnerów. Festiwal to niepowtarzalna okazja do wymiany wiedzy pomiędzy trzema sektorami: naukowego, biznesu i administracji.

Małopolski Festiwal Innowacji otwiera konferencja „Internet rzeczy. Wizja czy codzienność?” dotycząca technik informacyjnych i komunikacyjnych – jednej z inteligentnych specjalizacji Małopolski. Jak wymiana danych między inteligentnymi urządzeniami i komunikowanie się sprzętów zmieni świat? Jakie zmiany Internet rzeczy wnosi w świat usług, administrację czy medycynę? – na te pytania będą szukali odpowiedzi eksperci: specjaliści z dużych, międzynarodowych korporacji oraz przedstawiciele mniejszych, dynamicznie rozwijających się firm. W trakcie konferencji poznamy również laureatów Małopolskiej Nagrody Gospodarczej, która promuje najlepszych przedsiębiorców regionu. Oprócz tego uczestnicy wezmą udział w spotkania networkingowych, gdzie będą mieli okazję wymienić się wrażeniami, podzielić doświadczeniem, ale przede wszystkim nawiązać kontakt z przedstawicielami innowacyjnych firm.

Mniej formalną, a równie inspirującą formułą oferowaną w czasie Małopolskiego Festiwalu Innowacji jest cykl spotkań „Przy kawie o innowacjach”, które odbędą się 19, 20 i 21 października w Metaforma Cafe w Krakowie. To propozycja, która powinna zainteresować młodych przedsiębiorców rozważających wprowadzenie zmian lub zastosowanie innowacyjnych rozwiązań oraz tych, którzy dopiero planują założenie własnego biznesu.

Ciekawie zapowiadają się dni otwarte, które oferują m.in Narodowe Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS, Krakowski Park Technologiczny (MPTI), Instytutu Zaawansowanych Technologii Wytwarzania, Małopolskie Laboratorium Budownictwa Energooszczędnego, Park Technologiczny MMC Brainville w Nowym Sączu oraz gmina Słomniki (pasywne przedszkole i hala sportowa). To niezwykła okazja, by odwiedzić najnowocześniejsze laboratoria, poznać nowoczesne linie badawcze i zdobycze małopolskiej myśli technicznej oraz na własne oczy przekonać się jak wygląda „innowacja”.

***

Małopolski Festiwal Innowacji odbędzie się po raz szósty od 17 do 23 października. MFI to kilkadziesiąt różnorodnych wydarzeń w różnych miastach Małopolski, w tym w Krakowie, Tarnowie i Nowym Sączu. Poprzednia edycja zgromadziła 40 partnerów, którzy w ciągu tygodnia zorganizowali ponad 130 wydarzeń.

Szczegółowy program znajduje się na stronie www.festiwalinnowacji.malopolska.pl
Wszystkie wydarzenia w ramach festiwalu są bezpłatne. Na niektóre z nich obowiązuje rejestracja.

opr.s/

źródło: UMWM

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
cross
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl