Sądecka
Aktualności
Poniedziałek, 31 sierpnia 2020 22:00

Rozbudowa alei 29 Listopada

Wojewoda małopolski Łukasz Kmita wydał dziś zezwolenie na rozbudowę alei 29 Listopada w Krakowie. Podpisana decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności, dlatego inwestor będzie mógł od razu przystąpić do realizacji inwestycji.
- To decyzja, na którą czekają mieszkańcy Krakowa. Główna arteria prowadząca do miasta od strony północnej zmieni się w znaczący sposób. Droga zostanie poszerzona do dwóch pasów w obu kierunkach, a piesi i rowerzyści zyskają bezpieczne chodniki i ścieżki rowerowe – mówił wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Aleja 29 Listopada zostanie rozbudowana na odcinku o długości ponad 2,6 km. Początek inwestycji znajduje się na granicy miasta, a koniec inwestycji przy skrzyżowaniu al. 29 Listopada z ul. Woronicza. Na przecięciu drogi krajowej nr 7 z linią kolejową Kraków Mydlniki – Podłęże i Warszawa – Kraków w ramach inwestycji planowana jest rozbiórka starych i budowa nowych wiaduktów kolejowych oraz przebudowa linii kolejowych w zakresie niezbędnym do usunięcia kolizji z inwestycją.


mat. prasowe

źródło: Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

Targi
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Intermed
Najczęściej czytane
Reklama
Sadecka
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl