Allmedica
Aktualności
Czwartek, 18 sierpnia 2016 11:09

Przetarg na budowę parkingów „parkuj i jedź” przy pętlach tramwajowych w Bieżanowie i Kurdwanowie

Spółka Miejska Infrastruktura (MI) ogłosiła przetarg na budowę parkingów „parkuj i jedź” przy pętlach tramwajowych w Bieżanowie i Kurdwanowie. Powstaną tam łącznie 282 miejsca postojowe. Od 2013 r. działają parkingi typu „parkuj i jedź” przy pętli Czerwone Maki i ul. Balickiej.
Pierwszy z parkingów ma powstać tuż pod estakadą pętli w Kurdwanowie. Wjazd na parking planowany jest z ulicy Halszki. W ramach inwestycji powstanie 172 miejsc postojowych, a jej szacowany koszt to 6,7 mln zł.

Drugi z parkingów zlokalizowany będzie w samym środku pętli tramwajowej Bieżanów. Wjazd na niego zostanie poprowadzony z ulicy Barbary. Przewidywana liczba miejsc postojowych wyniesie ok. 110, a koszt to 4,2 mln zł.

Kwoty mogą okazać się niższe po przetargu. Część wydatków zostanie pokryta z funduszy unijnych.

Korzystanie z parkingów będzie darmowe dla osób posiadających okresowe bilety komunikacji miejskiej. Kierowcy, którzy ich nie mają, zapłacą za parking, ale za to z bloczkiem postojowym będą mogli korzystać z komunikacji w danym dniu. Na podobnych zasadach z parkingów będą mogli korzystać posiadacze Małopolskiej Karty Aglomeracyjnej na przejazdy koleją.

opr. ab

źródło: naszemiasto.pl

Wici
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Intermed
Najczęściej czytane
Reklama
Bike
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl