Golemo
Aktualności
Piątek, 20 października 2017 14:40

Przedsiębiorco jeśli otrzymasz list polecony z ZUS - nie bój się go otworzyć

Do końca roku Zakład Ubezpieczeń Społecznych prześle listem poleconym do każdego przedsiębiorcy indywidualny numer rachunku składkowego, na który od 1 stycznia 2018 r. będzie należało wpłacać składki – to będzie jeden przelew.

ZUS wyśle ponad 3,5 miliona listów z indywidualnym numerem rachunku składkowego. Jeśli znajdujesz się grupie ponad 56 tysięcy nowosądeckich przedsiębiorców, do końca IV kwartału list trafi do Ciebie.

List zawiera informację o indywidualnym rachunku składkowym, dzięki któremu zapłacisz składki do ZUS jednym przelewem. Jeśli nie będziesz miał indywidualnego numeru konta bankowego - w styczniu nie zapłacisz składek do ZUS.

Nowosądecki oddział ZUS dodatkowo wysłał do 922 płatników informację o zmianach przepisów  od 01.01.2018 r. w zakresie e-Składki - uproszczonej formy płatności.

Poniżej ważna informacja dla Ciebie - zapamiętaj.
Jeśli do końca grudnia 2017 r. nie otrzymasz z ZUS informacji o Numerze Rachunku Składkowego skontaktuj się z placówką ZUS albo z Centrum Obsługi Telefonicznej (22 560 16 00 - COT).

Jeśli zgubisz informację o Numerze Rachunku Składkowego, to niezwłocznie zgłoś się do placówki ZUS albo skontaktuj się z Centrum Obsługi Telefonicznej. Bank nie „podpowie” ci nowego numeru rachunku składkowego - musisz go znać.

Twój rachunek powinien zawierać nasz numer identyfikacyjny ZUS tj., 60000002, a ostatnie 10 cyfr rachunku to twój numer NIP. Sprawdź zanim zaczniesz płacić.

W 2018 r. bez informacji o Numerze Rachunku Składkowego nie będziesz mógł opłacić żadnych składek gdyż dotychczasowe rachunki do wpłat zostaną zamknięte.

Gdzie dowiesz się więcej o e-SKŁADCE
• www.zus.pl
• www.eskladka.pl
• www.e-skladka.pl
• Centrum Obsługi Telefonicznej – 22 560 16 00
• w każdej naszej placówce

Bożena Bielawska p.o. rzecznika regionalnego ZUS w Małopolsce
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
cross
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl