Allestetis
Aktualności
Czwartek, 27 lutego 2020 18:55

Prezydent w Rabce-Zdroju: "Dziękuję za upamiętnienie prezydentowej Marii Kaczyńskiej" (galeria)

Andrzej Duda wziął udział w odsłonięciu tablicy pamiątkowej poświęconej śp. prezydentowej Marii Kaczyńskiej, która została wmurowana w obelisk w ogrodzie różańcowym przy kościele św. Marii Magdaleny w Rabce-Zdroju.
- Cieszę się, że Rabka-Zdrój pamięta o swojej wspaniałej dziewczynie, potem kobiecie, która spędzała tu ważny czas w swoim życiu i tu kształtowała swój charakter - podkreślał prezydent. Jak zaznaczył, Maria Kaczyńska była niezwykłą matką, żoną i pierwszą damą, człowiekiem o niezwykłym charakterze, o silnej osobowości, ale szlachetnym, ciepłym i dobrym dla innych.

Odsłonięcie tablicy było jednym z punktów VII Memoriał Narciarskiego im. Marii Kaczyńskiej, który ma na celu upamiętnienie postaci śp. prezydentowej, która w latach 1958-61, jako mieszkanka Rabki uczęszczała do szkoły średniej – Liceum Ogólnokształcącego im. Eugeniusza Romera, w którym zdawała maturę. W zawodach narciarskich, które rozegrano dziś w Spytkowicach, wzięło udział 120 narciarzy z 17 szkół.

Po południu prezydent wziął udział w otwartym spotkaniu z mieszkańcami w Szkole Podstawowej nr 2 w Rabce-Zdroju. W swoim przemówieniu najpierw sporo mówił o Rabce-Zdroju, historii uzdrowiska, o kulturze góralskiej, która jak mówił zawsze była mu bliska, a na końcu przeszedł do spraw krajowych i politycznych. Posłanka Anna Paluch zachęcała do głosowania na niego w majowych wyborach. - Musimy zrobić wszystko, żeby było następne pięć lat kadencji - mówiła.

Przemówienie prezydenta próbowała przerywać grupa aktywistów skandujących "Konstytucja".

r/ zdj. Piotr Kuczaj
Targi
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Intermed
Najczęściej czytane
Reklama
Sadecka
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl