Aktualności
Poniedziałek, 13 stycznia 2020 08:20

Prezydent otworzy 6 edycję 12H Slalom Maraton Zakopane

W niedzielę, 26 stycznia na Polanie Szymoszkowej rozegrana zostanie 6. edycja 12H Slalom Maratonu Zakopane. Prezydent Andrzej Duda zainauguruje zawody i wraz z najlepszymi alpejczykami przejedzie pierwsze kilometry. Czy zawodnikom uda się pobić ubiegłoroczny rekord 698 km w jeździe non-stop na nartach?
12h Slalom Maraton to niezwykłe zawody sportowe połączone z działalnością charytatywną, w których udział biorą najlepsi polscy narciarze alpejscy. Zawody te mają niespotykaną formułę polegającą na 12-godzinnej drużynowej jeździe non-stop na nartach po ustawionym slalomie. Celem zawodów jest nie tylko uzyskanie najlepszego wyniku sportowego poprzez pobicie rekordu ustanowionego w roku poprzednim, ale też, a właściwie przede wszystkim, integracja środowiska narciarskiego oraz wsparcie charytatywne działalności Fundacji Handicap Zakopane, zajmującej się sportową rehabilitacją osób z niepełnosprawnością umysłową oraz fizyczną. Idea połączenia walki najlepszych polskich alpejczyków o każdy przejechany kilometr z walką osób niepełnosprawnych o godne przeżycie każdego kolejnego dnia od razu podbiła serca współorganizatorów, sponsorów oraz partnerów.

Członkowie walecznej drużyny każdego roku, pomimo zmęczenia, trudnych warunków na stoku, nigdy się nie poddają i zawsze walczą do ostatniego przejechanego na stoku kilometra, bo każdy kilometr to nie tylko przybliżenie do pobicia kolejnego rekordu, ale przede wszystkim wsparcie finansowe dla Fundacji na realizację jej szczytnych celów.

Od trzech lat Honorowym Kapitanem drużyny jest Prezydent Andrzej Duda, który inauguruje zawody i wraz z najlepszymi alpejczykami przejeżdża pierwsze kilometry. Podczas 6 edycji 12H Slalom Maratonu Zakopane odbędzie się także MINI Slalom Maraton, w którym udział może wziąć każdy narciarz od najmłodszego do najstarszego. Zawodnicy jeżdżą po slalomie na czas, ilość przejazdów jest dowolna, a każdy przejazd wspiera narciarzy z niepełnosprawnością. Dzięki towarzyszącej formule MINI Slalom Maraton, każdy z nas może wspomóc niepełnosprawnych sportowców! Już dziś zaplanujmy sobie ten dzień w zimowym kalendarzu!

Organizatorem 12h Slalom Maratonu jest Miasto Zakopane, Zakopiańskie Centrum Kultury przy współudziale Fundacji Handicap Zakopane. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda.

opr.s/ zdj. Podhale24

źródło: organizatorzy

WSB
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Paczka
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl