Aktualności
Piątek, 19 listopada 2021 15:36

Prace przy kładce na zakopiance w Mogilanach

Do 26 listopada br., w godzinach od 8:00 do 16:00 prowadzone będą prace związane z wykonaniem wzmocnienia konstrukcji dźwigarów głównych kładki dla pieszych w Mogilanach.
Będą utrudnienia w ruchu polegające na tym, że zajęte zostaną naprzemiennie lewy lub prawy pas ruchu jezdni DK7 w kierunku Krakowa oraz lewy lub prawy pas ruchu jezdni w kierunku Zakopanego.

W celu zminimalizowania spowolnień w ruchu pojazdów w czasie porannego i popołudniowego szczytu komunikacyjnego, prace na jezdni w kierunku Zakopanego będą prowadzone od godziny 8:00 do 12:00, a od 12:00 do 16:00 prace przeniosą się na jezdnię w kierunku Krakowa.

- Wykonanie tego remontu jest konieczne. W trakcie przeglądu okresowego kładki dla pieszych zaobserwowano uszkodzenia trzech żeber poprzecznych usztywniających dźwigar główny od strony południowo-wschodniej oraz lokalne odspojenia płyty pomostu od dźwigara głównego, na krawędzi półki górnej. Przyczyną lokalnego odspojenia płyty pomostu od pasa górnego dźwigarów głównych w miejscu uszkodzenia żeber poprzecznych było uderzenie pojazdu w pas dolny dźwigara - wyjaśnia Iwona Mikrut, rzecznik GDDKiA. .

Na podstawie przeprowadzonej analizy nośności podjęto decyzję o naprawie powstałych uszkodzeń i wykonaniu wzmocnienia dźwigarów głównych od strony najazdowej.

s/

źródło: GDDKiA

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl