Golemo
Aktualności
Wtorek, 22 czerwca 2021 08:16

Powojskowe mienie do kupienia w Krakowie. AMW szuka nabywców na sprzęt, narzędzia i złom.

Już 24 czerwca krakowski oddział Agencji Mienia Wojskowego rozstrzygnie przetarg, na którym można kupić wycofany z wojska narzędzia, wyposażenie, złom i odpady.
W ofercie znajdziemy m.in.: ładownię akumulatorów na starze 660, zestawy ze sprzętem hydraulicznym, elektrycznym oraz urządzenia warsztatowe. A na przedsiębiorców z branży recyklingowej czekają pakiety ze złomem, drewnianymi paletami czy paliwami. Zyski ze sprzedaży Agencja przekaże na Fundusz Modernizacji Sił Zbrojnych.

Tym razem krakowski oddział AMW wystawił na sprzedaż 67 pozycji przetargowych o szacowanej wartości blisko 250 tys. zł. Najciekawszą z nich jest polowa stacja ładowania PSŁ-16 na starze 660 sprzedawana razem z przyczepą. Cena wywoławcza za trzydziestosiedmioletni pojazd, który na liczniku ma niespełna 1800 km, wynosi 18 tys. zł. Zdecydowanie tańszym zakupem jest dostawczy lublin II 3324 wyprodukowany w 2000 roku. Chętni będę musieli za niego wyłożyć ponad 2,5 tys. zł. W Krakowie coś dla siebie znajdą też przedsiębiorcy lub majsterkowicze, którzy szukają urządzeń warsztatowych. Na nowych właścicieli czekają m.in.: tokarki – uniwersalna 16K20, pociągowa TUC-175 i stołowa TSA-16, wycenione odpowiednio na: 7 tys. zł, 3,5 tys. zł oraz 1,2 tys. zł. Ponadto ma przetargu dostępna jest frezarka dolnowrzecionowa (cena wywoławcza: 3 tys. zł), szlifierka dwutarczowa (3 tys. zł), a nawet kuźnia polowa (500 zł).
Krakowski oddział oferuje też pakiety z akcesoriami hydraulicznymi (4 tys. zł), elektroniką (1,2 tys. zł), sprzętem elektrycznym (600 i 1,2 tys. zł) oraz łączności (4,5 tys. zł). Do wzięcia są również kosiarki – rotacyjne oraz mikrociągnik marki Husqvarna (od 550 do 4 tys. zł), a także zespoły spalinowo-elektryczne o mocy 16 i 20 kW (3,55 i 5,1 tys. zł). Natomiast osoby, które już z wyprzedzeniem myślą o przyszłej zimie, mogą zainteresować się odśnieżarkami (od 700 do 1,5 tys. zł) oraz pługami śnieżnymi (od 800 do 1,2 tys. zł).
Krakowski oddział AMW tradycyjnie przygotował ofertę dla firm z branży recyklingowej. Wśród 12 wystawionych pozycji znalazły się zestawy zawierające złom aluminiowy, stal i żelazo, miedź, brąz oraz mosiądz. Do kupienia są też pakiety z odpadowymi paletami z drewna, zużytymi urządzeniami elektrycznymi i elektronicznymi oraz zakwalifikowane jako odpady – paliwo lotnicze i benzyna samochodowa.

Warunkiem udziału do przetargu jest wpłata wadium w wysokości 10% ceny wywoławczej na wybrane pozycje przetargowe oraz złożenie pisemnej oferty. Wadium należy wpłacić przelewem na konto Agencji Mienia Wojskowego w Banku Gospodarstwa Krajowego O/Kraków, nr konta 83 1130 1150 0012 1243 8520 0020, podając w tytule przelewu numer, datę przetargu, nazwę oferenta oraz numery wybranych pozycji przetargowych. Ofertę na specjalnym formularzu, należy złożyć (przesłać lub doręczyć) w Biurze Obsługi Klienta w OR AMW w Krakowie, ul. Montelupich 3 do 24 czerwca br. do godziny 11:30.

Szczegóły dotyczące przetargu znajdują się w ogłoszeniu dostępnym na stronie internetowej: www.amw.com.pl, w zakładce „Uzbrojenie i sprzęt wojskowy/Sprzęt wojskowy i wyposażenie/Sprzedaż przetargowa” (link: bit.ly/2SK25FA)
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl