WSB
Aktualności
Czwartek, 1 stycznia 2015 00:50

Powitanie Nowego Roku na Podhalu - awantury w Nowym Targu i Bukowinie Tatrzańskiej (zdjęcia)

PODHALE. W Zakopanem pierwsze minuty Nowego Roku były stosunkowo spokojne. Nie można tego samego powiedzieć o stolicy Podhala. Z kolei w Bukowinie Tatrzańskiej dwie osoby zostały ranne nożem.
W żadnym z tych dwóch podhalańskich miast nie zorganizowano oficjalnych imprez sylwestrowych, ale od lat mieszkańcy i turyści świętują powitanie Nowego Roku spotykając się w Zakopanem - na Krupówkach, Równi Krupowej lub pod skocznią, a w Nowym Targu na Rynku.

W Zakopanem w ciągu pierwszych trzech kwadransów 2015 roku nie odnotowano poważniejszych zdarzeń. Za to w Nowym Targu ratownicy mieli problem z udzielaniem na bieżąco pomocy wszystkim potrzebującym. Najwięcej zgłoszeń było z rejonu Rynku, gdzie doszło do kilku bójek oraz urazów związanych z nieodpowiednim obchodzeniem się z materiałami pirotechnicznymi.

W Bukowinie Tatrzańskiej kłótnia kilku mężczyzn zakończyła się użyciem noża. Ranne zostały dwie osoby, które przewieziono do szpitala. Jedna z nich odniosła poważne odrażenia. Policja wszczęła poszukiwania napastnika.

s/ zdj. Piotr Korczak
WSB
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Partnerzy malopolskaonline.pl