Allmedica
Aktualności
Sobota, 10 marca 2018 14:15

Powiat buduje chodnik w Witowicach

Ruszyła budowa kolejnego odcinka chodnika przy drodze powiatowej Witowice Dolne – Rożnów. W ubiegłym roku powstało ponad pół kilometra trasy dla pieszych, w tym roku będzie to blisko 600 metrów. Termin zakończenia prac ustalono na 29 czerwca 2018 r.
- Chcemy zapewnić większe bezpieczeństwo pieszym, a w tym miejscu jest to szczególnie ważne – mówi starosta nowosądecki Marek Pławiak. – W okresie letnim tą drogą przejeżdżają setki samochodów jadących nad Jezioro Rożnowskie. W ubiegłym roku zdecydowałem wraz z Zarządem Powiatu o budowie chodnika przy drodze powiatowej Witowice Dolne - Rożnów, na odcinku od skrzyżowania z drogą krajową numer 75 w Witowicach Dolnych do drogi łączącej Witowice Górne z Tropiem - prowadzącej do kładki dla pieszych przez rzekę Dunajec.

Łączna długość chodnika na tym odcinku wynosi 1.165 metrów, a koszt prac zamyka się kwotą 1.026.664,31 zł. W 2017 r. Powiat wybudował chodnik na długości 576 metrów za 489.900,77 zł, natomiast pozostały zakres - 589 metrów o wartości 536.763,54 zł - jest realizowany w tym roku. Termin zakończenia prac jest ustalony na 29 czerwca 2018 r.

Przypomnijmy, że przed mostami w Witowicach i Rożnowie została w ubiegłym roku zamontowana sygnalizacja świetlna, która znacznie usprawniła ruch. Inwestycja, która kosztowała 224 tys. zł to efekt obietnicy złożonej mieszkańcom i turystom przez starostę nowosądeckiego Marka Pławiaka.

- Na mostach w Witowicach i Rożnowie często dochodziło do niebezpiecznych sytuacji w momencie, gdy z obu stron naraz chciały przejechać samochody – mówi Marek Pławiak. - Mosty są w łuku, a wyniesienie na środku sprawia, że nie było widać pojazdu oczekującego z drugiej strony. Sytuacja ta powodowała, że często dwaj kierowcy spotykali się na środku przeprawy i żaden nie chciał się cofnąć. Uruchomiona w ubiegłym roku sygnalizacja świetlna rozwiązała ten problem i jednocześnie usprawniła ruch pieszych, szczególnie dzieci, które do tej pory były narażone na potrącenie przez samochód.

Teraz nadszedł czas na kolejny etap prac w tym rejonie i budowę drugiej części chodnika.

olsz/ zdj. Maria Olszowska

źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

Wici
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Intermed
Najczęściej czytane
Reklama
Bike
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl