Aktualności
Czwartek, 4 sierpnia 2016 13:32

Postępują prace na budowanym odcinku trasy S7 w Krakowie

Po Światowych Dniach Młodzieży budowlańcy wracają na budowę Wschodniej Obwodnicy Krakowa. Zmianie ulegnie też organizacja ruchu. Wkrótce z Rybitw łatwiej wjedziemy na drogę do Bieżanowa.
Postępują prace na budowanym krakowskim odcinku trasy S7, od węzła Rybitwy do węzła Igołomska. Na tym pierwszym, już 8 sierpnia, zostaną wprowadzone kolejne ułatwienia dla kierowców. Udostępnione będą dwa pasy ruchu łączące węzeł z drogą do Bieżanowa. Jednakże inwestycja obejmuje również przebudowę torowiska tramwajowego w Nowej Hucie. Z tego powodu tramwaje przez trzy miesiące nie będą mogły jeździć na odcinku od Kombinatu do Kopca Wandy.

Budowany fragment drogi ekspresowej S7 to cześć wschodnia IV obwodnicy miasta. Prace trwają zarówno w rejonie Nowej Huty na północy, jak i Rybitw na południu. Brzegi Wisły połączono już konstrukcją, ale nie jest to jeszcze ostateczny most.

W rejonie Rybitw trwa budowa dwóch szerokich jezdni, po trzy pasy ruchu, ale prowadzą jeszcze donikąd. Natomiast niemal gotowe są dwa zjazdy powstającego w tym miejscu węzła. Na razie kierowcy mogą korzystać tylko z jednego z nich, łączącego ul. Śliwiaka z gotową częścią S7, w kierunku Bieżanowa. Otwarte są dwa pasy ruchu, po jednym w każdą stronę.

8 sierpnia otwarty zostanie drugi zjazd. Wtedy tym pierwszym, już po dwóch pasach ruchu, będzie można jechać do Bieżanowa, a nowym, również dwoma pasami, do ulicy Śliwiaka i dalej w kierunku miasta. Będzie też już można przejechać przez ul. Nad Drwiną oraz przez skrzyżowanie i drogę na Wieliczkę pod węzłem. Udostępniono ją wcześniej tylko dla pieszych pielgrzymów w trakcie ŚDM.

Natomiast kolejny etap prac przy S7, na północy, w Nowej Hucie, gdzie szyny tramwajowe trzeba przebudować na odcinku 450 metrów, spowoduje wyłącznie z ruchu na trzy miesiące torowiska na odcinku od Kombinatu do Kopca Wandy. Z tego powodu linia tramwajowa nr 21 będzie kursowała od Os. Piastów do Kombinatu bez zmian, a następnie ulicami Ujastek i Mrozową do Walcowni.

opr. ab

źródło: krakow.naszemiasto.pl

Wici
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Intermed
Najczęściej czytane
Reklama
Bike
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl