Bieh
Aktualności
Środa, 9 kwietnia 2014 20:22

Polsko-słowacki Tour de Pologne - szczegóły wyścigu

Znane są już szczegóły przebiegu wszystkich etapów tegorocznego 71. Tour de Pologne, odbywającego się w tym roku w dniach 3-9 sierpnia br. Kolarze dwukrotnie - 7 i 8 sierpnia - zagoszczą na terenie Zakopane. Wielki finał odbędzie się na Rynku Głównym w Krakowie.
Zakopiański V etap rozpocznie się startem honorowym i przejazdem kolarzy po mieście, by obok Starego Kościółka przekroczyć start ostry, i po 178 km osiągnąć metę w Strbskim Plesie na Słowacji. W dniu 08.08.2014 kolarze rozpoczną VI etap spod Hotelu Bukovina. Przejeżdżając przez Poronin wjadą na trzy pętle po Zakopanem, skąd wrócą na pętle bukowiańskie, i po przejechaniu 4 rund przekroczą metę w Bukowinie.

Nie zabraknie wrażeń dla najmłodszych uczestników i pretendentów do dużego tour’u oraz dla Amatorów. W Zakopanem dzieci na małej pętli, a także profesjonalni zawodnicy młodzieżowego kolarstwa zmierzą się na dystansie 3.3 km, natomiast w Bukowinie, jak co roku, ok. 2000 uczestników stanie na starcie Tour de Pologne Amatorów.

71. Tour de Pologne rozpocznie się 3 sierpnia w Trójmieście. Dalej kolarze przejadą do Torunia, a metą drugiego etapu będzie Warszawa. Następnie kolarze odwiedzą kolejno Kielce, Rzeszów, Tarnów i Katowice, skąd kolarze przeniosą się do stolicy Tatr - Zakopanego, gdzie rozpocznie się typowe górskie ściganie. Zawodnicy podobnie jak przed rokiem przekroczą granice Polski.

W ubiegłym roku dwa pierwsze etapy wyścigu odbyły się we włoskim regionie Trentino. W tym roku, z Zakopanego kolarze przejadą do miasta Štrbské Pleso, gdzie będzie usytuowana meta V etapu. - Chcemy pokazać, że Polska i Słowacja potrafią wspólnie organizować imprezy na wysokim poziomie. Na Słowacji kolarze zmierzą się z Wysokimi Tatrami. To będzie bardzo ciekawy górski etap - mówi Czesław Lang.

Ján Miškovský, z CK EPIC Dohňany, zajmie się organizacją etapu po stronie słowackiej. Podkreśla, że razem ze swoją ekipą zrobi wszystko, aby sprostać oczekiwaniom zawodników, kibiców czy sponsorów. - Chcemy, aby polsko-słowacki etap był wyjątkowy i zapadł w pamięć wszystkim uczestnikom 71. Tour de Pologne UCI World Tour – wyjaśnia.

Ze Štrbskégo Plesa zawodnicy pojadą do Bukowiny Tatrzańskiej, gdzie rozegra się „królewski etap” BUKOVINA Terma Hotel SPA – Bukowina Tatrzańska. To 174-kilometrowy etap rozgrywany na 4 pętlach wokół Bukowiny Tatrzańskiej, na której znajduje się nazywana przez kolarzy „ściana Bukovina” w Gliczarowie. Będzie to kolejna okazja, aby uzbierać cenne punkty do klasyfikacji najlepszych „górali” wyścigu.

W Bukowinie zostanie rozegrane także Tour de Pologne Amatorów. Swój udział w imprezie potwierdził już Zbigniew Bródka, złoty medalista w łyżwiarstwie szybkim z igrzysk olimpijskich w Soczi. Bródka będzie bronił wywalczonego przed rokiem tytułu mistrza Polski strażaków.

71. Tour de Pologne zakończy się w Krakowie, gdzie zostanie rozegrana 25 - kilometrowa „czasówka”, której wyniki mogą zadecydować o klasyfikacji generalnej wyścigu. Podobnie jak przed rokiem wielkie ściganie zakończy się na Rynku Głównym.

Lang Team nie zapomniał o najmłodszych miłośnikach dwóch kółek, dla których zorganizowany zostanie Nutella Mini Tour de Pologne - cykl wyścigów, które odbywają sie na fragmencie trasy dorosłego Tour de Pologne. W ubiegłym roku wystartowało z nami ponad tysiąc uczestników. Nowością w tym roku będzie Puchar Młodzików dla dzieci z klubów sportowych w wieku 13 i 14 lat, którego sponsorem będzie również Nutella, marka Ferrero. - Właśnie podczas takiego wyścigu rozpoczynał swoją karierę Michał Kwiatkowski, największa nadzieja polskiego kolarstwa - przypomina Czesław Lang.

Szczegóły trasy 71. TdP można obejrzeć na przygotowanej animacji.

opr. s/
Stramuś
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
WSB
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl