Golemo
Aktualności
Wtorek, 10 września 2013 11:04

Podejrzanym o zabójstwo studenta jest mieszkaniec podhalańskiego Ostrowska

Mężczyzna, który w weekend dźgnął śmiertelnie nożem na ul. Grodzkiej w Krakowie 23-letniego studenta Uniwersytetu Jagiellońskiego, to 35-letni Mirosław L. pochodzący z Ostrowska (gmina Nowy Targ) - poinformowały krakowskie media.

- Do zdarzenia doszło przy ulicy Grodzkiej w Krakowie nocą 6/7 września br. około godz. 2.20 . Wówczas to do młodych ludzi idących ulicą Grodzka podszedł mężczyzna, który zaczepił przechodzących - wywiązała się sprzeczka w trakcie której agresywnie zachowujący się przechodzień zaatakował mężczyznę znajdującego się w grupie. Mimo szybko wezwanej pomocy medycznej i wysiłków lekarzy ugodzony nożem mężczyzna zmarł wskutek odniesionych obrażeń - relacjonuje policja.

W chwili zatrzymania Mirosław L. był pijany - miał 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjantom powiedział, że nie pamięta zdarzenia, ale ostatecznie przyznał się do zabójstwa. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu nożownika na trzy miesiące. Grozi mu dożywocie.

Jak podała "Gazeta Wyborcza", 35-latek pochodzi z miejscowości Ostrowsko na Podhalu. Nie ma jednak stałego adresu zamieszkania. W kartotekach policyjnych jego nazwisko zajęło już kilka akapitów. Karano go za kradzież z włamaniem, groźby i znieważenie funkcjonariusza - podaje "GW".

r/
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
cross
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl