Aktualności
Sobota, 10 stycznia 2015 20:13

Pociąg pod "specjalnym nadzorem"

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy czeka także na miłośników kolei i pasażerów. Jednostka ED72A-005 czyli pociąg „Odrodzenie” pokona w niedzielę 222 kilometry w Małopolsce i na Śląsku. Trasa pociągu to Kraków Główny – Kraków Płaszów – Kalwaria Lanckorona – Sucha Beskidzka – Żywiec – Bielsko Biała – Wadowice – Kalwaria Lanckorona - Kraków Płaszów – Kraków Główny.
Wolontariusze będą zbierać pieniądze dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów. Na wielu przystankach będą odbywać się imprezy towarzyszące czyli występy zespołów regionalnych oraz regionalne poczęstunki. Rok temu w rolę specjalnego pociągu wcielił się Pociąg Papieski jednak okazało się, że jest on zbyt mały dlatego w tym roku przygotowano większy skład. „Pociąg Papieski” był witany przez tłumy mieszkańców. W Suchej Beskidzkiej, Stryszawie, Hucisku i w Jeleśni na pasażerów pociągu czekały lokalne władze, orkiestry, zespoły ludowe, a także darmowy poczęstunek.

Zeszłoroczny przejazd „Pociągu Papieskiego” był doskonałą okazją do przypomnienia władzom wojewódzkim o stanie infrastruktury torowej i braku połączeń kolejowych szczególnie na trasie Sucha Beskidzka - Żywiec. Warto przypomnieć, że tego typu akcje jak przejazd pociągu WOŚP są doskonałą okazją do przypomnienia problemów transportowych lokalnej społeczności. W tym roku pociąg WOŚP wyruszy z Dworca Głównego w Krakowie o 10.05.

AM
WSB
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
WSB
Najczęściej czytane
Reklama
Chlebek
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl