Golemo
Aktualności
Wtorek, 20 listopada 2018 10:37

Pluszaki ponownie trafią do karetek. Ruszyła zbiórka w IKEA

Co roku Krakowskie Pogotowie Ratunkowe udziela pomocy 5 tys. dzieci. To właśnie dla nich już po raz szósty IKEA Kraków organizuje zbiórkę pluszaków. Warto włączyć się w akcję, ponieważ – jak przekonują ratownicy – maskotki pomagają rozładować negatywne emocje i stres towarzyszący podróży karetką.

Pluszaki są ważnym wyposażeniem karetek, a ratownicy medyczni nie wyobrażają sobie już pracy bez nich. Maskotki pomagają im w nawiązaniu pierwszego kontaktu z małym pacjentem i wykonaniu czynności medycznych. Rolę pluszowych maskotek doceniają też rodzice poszkodowanych maluchów.

- Często rodzice czy opiekunowie dziękują nam nie tylko za profesjonalnie udzieloną pomoc, ale też fantastyczne wsparcie w postaci małego pluszowego przyjaciela, który stał się ulubioną maskotką malucha. Trzeba bowiem pamiętać, że idea akcji jest taka, że po zakończeniu leczenia każde dziecko zabiera pluszaka do domu. Dzięki 5 letniej współpracy z IKEA Kraków, rozdaliśmy maluchom już blisko 17 tys. pluszaków zebranych w sklepie. To naprawdę ogromne wsparcie – powiedziała Małgorzata Popławska, Dyrektor Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego.

Zbiórka pluszaków w IKEA Kraków ruszyła 4 listopada i potrwa do 5 stycznia 2019 roku. Aby wziąć udział w akcji, wystarczy wrzucić kupionego w IKEA pluszaka do pojemnika za linią kas. W zeszłym roku po raz pierwszy maskotki zbierane były nie tylko dla Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego, ale też dla Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie. Tym razem ratownicy z Krakowa również podzielą pluszakami ze swoimi kolegami ze stolicy Podkarpacia.

Cały dochód ze sprzedaży kolekcji maskotek dla polskich organizacji

Zbiórka pluszaków jest częścią międzynarodowej kampanii społecznej „Zabawa to poważna sprawa”, dzięki której IKEA Foundation wspiera organizacje pomagające dzieciom na całym świecie. Tylko w zeszłym roku IKEA Foundation przekazała 144 milionów euro 74 organizacjom partnerskim w 41 krajach, m.in. Handicap International, Room to Read, Save the Children, Special Olympics, War Child oraz UNICEF. W Polsce całkowity dochód ze sprzedaży maskotek z kolekcji SAGOSKATT zostanie przekazany 5 lokalnych organizacjom, przeciwdziałającym wykluczeniu społecznemu dzieci i młodzieży. Limitowana kolekcja IKEA SAGOSKATT składa się z pluszaków zaprojektowanych przez dzieci z całego świata, w tym przez 8-letnią Natalię z Polski.


mat. prasowe
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
balony
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl