Piątek, 29 marca | Imieniny: Wiktoryna, Helmuta, Ostapa
25.09.2022 | Czytano: 37

Planujesz studia, ale lubisz podróżować? Poznaj możliwości, jakie daje Erasmus+

Studia w szkole wyższej to idealny okres do poszerzania horyzontów i rozwijania swoich pasji. To także świetna okazja do poznawania nowych ludzi i budowania sieci kontaktów. Decyzja o wyborze kierunku nie zawsze jest łatwa. Bardzo często to droga między sercem a rozumem.

Wielu młodych ludzi wybiera uczelnię pod wpływem chwilowej mody czy trendów. W większości przypadków takie rozwiązanie okazuje się jednak niewłaściwe, zamiast satysfakcji przynosi bowiem tylko rozczarowanie. Wybierając profil kształcenia najlepiej uwzględnić własne zainteresowania, a także swoje predyspozycje i cechy osobowości. Twoją pasją są podróże? Spełnij marzenia o niesamowitych przygodach i weź udział w programie Erasmus+!

Interesujesz się podróżami? Oto kierunki dla Ciebie!


Lubisz poznawać nowe miejsca i jesteś gotowy na wyzwania? Marzy Ci się kariera za granicą, a dodatkowo zatrudnienie w międzynarodowym środowisku biznesowym? W znalezieniu pierwszej wymarzonej pracy pomogą Ci odpowiednie studia! Polskie uczelnie idą z duchem czasu i otwierają nowe, niekiedy egzotycznie brzmiące specjalizacje. Dla osób wiążących swoją zawodową przyszłość z pracą w zróżnicowanym kulturowo środowisku, lubiących aktywny tryb życia oraz chcących uczyć się języków obcych, idealne będą kierunki nastawione na praktyczne przygotowanie do zawodu. Takie możliwości oferuje studiującym na przykład Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie (UEK). W zbliżającym się roku akademickim 2022/2023 uczelnia przewidziała w swojej ofercie dydaktycznej wyjątkowo atrakcyjne specjalności umożliwiające zdobycie umiejętności w rozmaitych dziedzinach. Do najciekawszych i najbardziej opłacalnych należą:
  • turystyka i rekreacja – interdyscyplinarny kierunek adresowany do wszystkich, którzy chcą związać swoją zawodową przyszłość z organizacją przedsięwzięć w zakresie wypoczynku, turystyki i rekreacji,
  • zarządzanie międzynarodowe – studia drugiego stopnia nastawione na kształcenie liderów zmian międzynarodowego, wielokulturowego świata biznesu. Absolwenci tego kierunku znajdą zatrudnienie m.in. jako managerowie oraz pracownicy wysokich stanowisk analitycznych w korporacjach i organizacjach,
  • międzynarodowe stosunki gospodarcze – innowacyjny kierunek z nowoczesnym i wyspecjalizowanym programem nauczania, kształcący profesjonalistów, zdolnych skutecznie wykorzystywać potencjał rynków zagranicznych.

Na czym polega Erasmus+?


Szansą dla tych, którzy chcieliby podczas studiów wyjechać do innego kraju, jest Erasmus+. To znakomita opcja stworzona dla współczesnych żaków — mogą oni uczyć się wybranego kierunku na obczyźnie. Program został powołany w roku 1987 z myślą o ułatwieniu wymiany studentów między uczelniami krajów Wspólnoty Europejskiej, a od roku 2014 działa pod nazwą Erasmus+. Jego ogólnym celem jest wspieranie uczniów, studentów, nauczycieli, wykładowców i wolontariuszy w prowadzeniu międzynarodowych projektów służących podnoszeniu kompetencji. Szkoły wyższe działające w Erasmus+ (między innymi wspomniany wcześniej Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie) umożliwiają własnym studentom wyjazdy do partnerskich uczelni w krajach europejskich na określony czas. To bardzo dobra okazja do tego, aby spotkać mnóstwo interesujących osób, poznać różnice kulturowe i nauczyć się płynnie mówić w języku obcym. Podczas zagranicznych wymian, takich jak Erasmus+, nabędziesz samodzielności w działaniu i samodyscypliny. Decydując się na udział w takim programie, masz przy okazji niepowtarzalną szansę na zwiedzenie innego kraju. Na Erasmusa może wyjechać każda osoba posiadająca w momencie wyjazdu status studenta. Aby ubiegać się o udział w programie potrzebna jest odpowiednia średnia, wynosząca minimum 3,4, oraz umiejętność posługiwania się językiem, w którym mamy zamiar studiować, co najmniej na poziomie B2.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl