Aktualności
Środa, 6 stycznia 2021 11:15

Pijani rodzice w Oświęcimiu

3 stycznia po godzinie 5 rano dyżurny oświęcimskiej komendy otrzymał zgłoszenie, dotyczące zakłócenia ciszy nocnej przez mężczyznę siedzącego na ławce przed jednym z bloków na osiedlu Chemików w Oświęcimiu
We wskazane miejsce natychmiast pojechał jeden z patroli - policjanci szybko zlokalizowali sprawcę, który krzycząc zakłócał spokój mieszkańcom osiedla. Był to nietrzeźwy 31 – letni mieszkaniec jednego z sąsiednich bloków. Mundurowi po legitymowaniu odprowadzili mężczyznę do miejsca zamieszkania. Drzwi mieszkania otworzyła żona mężczyzny, również będąca pod wpływem alkoholu. Policjanci szybko zorientowali się, że oprócz niej w mieszkaniu przebywa jeszcze trójka ich dzieci, w wieku 2 i 7 lat oraz zaledwie dwumiesięczne niemowlę.

Badanie alkomatem u ojca dzieci wykazało 2,7 promila alkoholu, natomiast u matki 2,2 promila alkoholu. Policjanci poinformowali rodziców, że znajdując się w stanie nietrzeźwości, w sposób nieprawidłowy sprawowali opiekę, co mogło realnie zagrozić życiu lub zdrowiu tak małych dzieci.

W zaistniałej sytuacji dzieci trafiły pod opiekę rodziny, natomiast wobec rodziców zostało wszczęte postępowanie, w związku z podejrzeniem narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia bądź zdrowia małoletnich, nad którymi mieli obowiązek sprawowania opieki. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Wkrótce sprawą nietrzeźwych rodziców zajmie się również Sąd Wydział Rodzinny i Nieletnich, którego zadaniem będzie dokładne zbadanie sytuacji rodzinnej małoletnich.


mat. prasowe, zdjęcie ilustracyjne

źródło: Małopolska Policja

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
balony
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl